Handel w niedziele będzie zakazany? (przeczytaj projekt ustawy)

Autor: www.dlahandlu.pl 28 kwietnia 2016 14:35

Handel w niedziele będzie zakazany? (przeczytaj projekt ustawy) fot. shutterstock

28 kwietnia w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” zainicjowano utworzenie Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Ograniczającej Handel w Niedziele. W treści projektu czytam, że handel oraz wykonywanie innych czynności sprzedażowych w niedziele w placówkach handlowych są zakazane. Handel w wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę są dozwolone do godziny 14:00

Kto dopuści się handlu oraz wykonywania innych czynności sprzedażowych w niedziele oraz wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę zakazanych w ustawie będzie podlegał karze.

Autorzy poprzez wykonywanie czynności sprzedażowych w podmiotach świadczących usługi na rzecz handlu na terenie Polski i handlu poza jej granicami rozumieją wykonywanie czynności logistycznych, magazynowych, przeładunkowych i dystrybucyjnych z wyłączeniem usług świadczonych na rzecz handlu artykułami niezbędnymi do zapewnienia pracy w ruchu ciągłym oraz zaspokojenia potrzeb ludności w przypadku zaopatrywania w wodę, gaz, energię elektryczną, opał i paliwo.

Poniżej pełny tekst projektu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Nowak 2016-05-02 17:40:22

    Trudno.Będę zmuszony zmniejszyć zatrudnienie .Obrót spadnie a koszta pozostaną takie same.Zwiększy się ruch w sobotę, ale w dyskontach.

  • Jan Żak Szpirak 2016-04-29 16:29:51

    NIe zgadzam się. Wiadomo, sytuacje są różne, ale przede wszystkim handel powinien być wolny. Jak ktoś nie chce pracować w trybie zmianowym (nie oszukujmy się, mówimy o trybie zmianowym a nie orce 30 dni w tygodniu dla wszystkich, a nawet jeśli...), to niech zmieni pracę, życie, mieszkanie...Jako przedsiębiorca chciałbym decydować kiedy mogę sprzedawać. To jest proste jak konstrukcja cepa. Nie trzymajmy za rączkę wszystkich pracowników.

  • Rick 2016-04-29 14:53:03

    Bolo,tu chodzi o ludzi ,którzy nie muszą pracować przez 7 dni w tygodniu tylko dlatego ,że Ty masz ochotę połazić po galeriach i hipermarketach.Oni też mają prawo do odpoczynku i pójścia do kina.Kapujesz?

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane