Handlowa "Solidarność" pójdzie na ustępstwa ws. zakazu handlu w niedziele?

Autor: money.pl 30 grudnia 2016 13:01

Handlowa "Solidarność" ponagla PiS. Jeżeli prace nad zakazem handlu w niedzielę nie ruszą z miejsca, zaczniemy działać - mówi tajemniczo Alfred Bujara, współautor projektu. Związkowcy są wyraźnie zniecierpliwieni czekaniem na wprowadzenie zakazu. By przekonać do swoich racji, są gotowi złagodzić część zapisów z projektu. Nie będzie kary więzienia, automaty z batonikami będą mogły działać, a internauci będą mogli robić zakupy w niedzielę w sieci - czytamy na money.pl

Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski, handlujący na giełdzie w podwarszawskich Broniszach, właściciele automatów z napojami i batonikami, a nawet konstytucjonaliści mieli uwagi do projektu zakazu handlu w niedzielę. Handlowa "Solidarność" na wszystkie reaguje jednakowo - to nadinterpretacje lub lobbing dużych sieci handlowych.

Związkowcy zdecydowali jednak, że w projekcie ustawy poprawią część zapisów. - Zgłosimy poprawki, aby takie nadinterpretacje wyeliminować. Tak, aby nie było straszenia, że w niedzielę sąsiad sąsiadowi samochodu nie będzie mógł sprzedać, bo i takie zarzuty się pojawiły - mówi Alfred Bujara, szef handlowej "Solidarności" w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

I zapewnia, że nie ma mowy o zakazie sprzedaży w internecie - kupujący w niedzielę złożą zamówienie, a sprzedawca będzie mógł jeszcze tego samego dnia spakować towar. 

Czytaj więcej na money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Ania 2017-01-06 16:24:46

  Wszyscy ludzie pracujący w handlu, czy chcecie pracować w niedziele po 12 godzin, ja pracuje , a ten czas chciałbym poświęcić swojej rodzinie i te opinie że ludzie nie mają nic przeciwko otwartym sklepom w niedziele. Mówią tak bo mają wolne i chodzą z rodzinami po sklepach jak po parku z nudów.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,31

 • Śr

  5,95

 • Min

  3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane