Handlowcy szacują, że w tym roku świąteczne zakupy będą trwały aż 3 miesiące

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 8 listopada 2013 14:05

Chociaż do Bożego Narodzenia pozostały prawie 2 miesiące, w sklepach i centrach handlowych już oferowane są świąteczne produkty. Pierwsze choinki, św. Mikołaje i bombki pojawiły się w sklepowych witrynach już 30 października. 46 proc. Polaków nie ma nic przeciwko świątecznemu klimatowi w środku jesieni, dla 31 proc. jest on obojętny.

Chociaż mogą jeszcze dziwić świąteczne ozdoby na sklepowych półkach w sierpniu, to święta w listopadzie przestają zaskakiwać kupujących. Z roku na rok coraz więcej sklepów wychodzi przed świąteczny szereg i ogłasza Boże Narodzenie przed Świętem Niepodległości.

Prym wiodą duże dyskonty i hipermarkety - te ozdoby sprzedają nawet już od września. Wcześniejsze święta w tym roku mają także sieciowe sklepy z wyposażeniem wnętrz, książkami i kosmetykami.

Powód? Aż 38 proc. Polaków deklaruje, że pierwsze zakupy świąteczne zrobi jeszcze w listopadzie, to o 5 proc. więcej niż przed rokiem - wynika z sondy zakupowej Silesia City Center. Po prezenty jednak w tym czasie wybierze się zaledwie 11 proc. z nas.

- W listopadzie sklepy robią nam rozgrzewkę przed świątecznymi zakupami, pozwalają się zorientować w ofercie. W części sklepów już teraz pojawiają się pierwsze promocje, specjalne kolekcje, świąteczne zestawy. Prawdziwa gorączka zakupów zacznie się jednak dopiero po 1 grudnia, kiedy ruszymy do sklepów po prezenty na Mikołajki i święta - mówi Ewa Marcinek, dyrektor Silesia City Center w Katowicach.

Jak szacują handlowcy w tym roku świąteczne zakupy będą trwały aż 3 miesiące. Rozpoczną je pierwsze promocje w listopadzie, a zakończą wyprzedaże, które tradycyjnie zaczynają się tuż po świętach i trwają do lutego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane