Heineken chce kupić brytyjską sieć pubów

www.portalspozywczy.pl 16 grudnia 2016 17:23

Koncern Heineken zdecydował się na złożenie oferty kupna największej brytyjskiej sieci pubów Punch Taverns. Sam Heineken już w tej chwili ma niemal 1100 swoich pubów Star Pubs & Bars.

Heineken NV podał w czwartek 15 grudnia, że po ogłoszeniu przez Vine Acquisitions Limited’s  o złożenio oferty na Punch Taverns, zdecydował się na wtórną umowę z Vine Acquisitions Limited’s  w kwestii zakupu Punch Securitisation, czyli około 1.900 pubów w Wielkiej Brytanii.

Zakładając uzyskanie zgód odpowiednich organów, transakcja powinna zostać  sfinalizowana do końca pierwszej połowy 2017 roku.

- Transakcja stanowi znaczący krok w naszej strategii odblokowania wartości na brytyjskim rynku pubów. Działalność naszego biznesu Star Pubs & Bars wyraźnie pokazuje, że dobrze doinwestowane puby, w wykwalifikowanych i ambitnych rękach niezależnych operatorów mogą działać bardzo dobrze – mówi Stefan Orłowski, szef Heineken NV na Europę.

- Wykorzystanie naszych wieloletnich doświadczeń pozwoli nam zrealizować potencjał wzrostu pubów, które kupimy i dostarczy dodatnią stopę zwrotu dla naszych akcjonariuszy – dodaje.

Akwizycja Punch Taverns dałaby Heinekenowi silną pozycję na rynku. Po transakcji, wymagającej jeszcze zgody organów regulacyjnych, Heineken UK chciałby w pełni zintegrować puby Punch Taverns ze swoimi Star Pubs, po czym stałby się trzecią co do wielkości firmą na rynku pubów.

Heineken UK zapłaci łącznie 305 mln funtów za akcje Punch A i ma spłacić też wewnątrzgrupowe  długi Punch A wobec Punch Taverns. Oczekuje się, że transakcja zacznie przynosić zyski w pierwszym pełnym roku po nabyciu.

Po sfinalizowaniu transakcji, puby nabyte przez Heineken UK będą działały przez sześć miesięcy pod zarządem Vine Acquisitions w ramach umowy o świadczenie usług w okresie przejściowym, a następnie będą w pełni zintegrowane z działającą siecią pubów Star Pubs & Bars. 

Portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    7,03

  • Min

    3,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane