PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Helios: Galerie oparte na dominacji hipermarketu dziś nie dają już gwarancji sukcesu

Property News 7 czerwca 2013 10:51

W ubiegłym roku sprzedano w Polsce blisko 38,5 mln biletów do kina. - Kinomani to liczna grupa potencjalnych klientów dla całego obiektu handlowego. Dlatego multipleks należy traktować jako podstawę oferty rozrywkowej centrum, którą uzupełniają np. salony gier, kręgielnie czy place zabaw - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios.

Obiekty handlowe oparte na dominacji hipermarketu, doskonale znane z pierwszych lat rozwoju rynku galerii, dziś nie dają już gwarancji sukcesu. Według Jones Lang LaSalle, w latach 2002-2012 centra, w których główną siłę napędową stanowi część galeryjna, zwiększyły swój udział w rynku z 50 do 74 proc. Konsekwencją tego trendu jest fakt, że coraz większą rolę, oprócz części handlowej, pełni w galeriach także funkcja rozrywkowa - podkreśla Tomasz Jagiełło. Jak dodaje, najczęściej odzwierciedla się ona w lokalizacji wewnątrz galerii nowoczesnego multipleksu.

Obecnie już prawie 75 proc. obiektów trzech największych sieci multipleksów w Polsce znajduje się w galeriach handlowych.

- W najbliższych latach należy się spodziewać coraz intensywniejszego korzystania przez konsumentów z powierzchni rozrywkowych. Dlatego coraz rzadziej można usłyszeć o nowo budowanych galeriach, które nie planują wzbogacenia swojej oferty o ekrany kinowe. Wielosalowe multipleksy będzie posiadała aż połowa centrów handlowych, które trafią na rynek w 2013 r. - prognozuje prezes sieci.

Obecnie w budowie znajdują się kolejne galerie handlowe, w których mają pojawić się multipleksy sieci Helios, m.in. w Nowym Sączu, Gdyni, Kaliszu, Jeleniej Górze, Siedlcach i Łodzi.

- W najbliższych latach planujemy dalszy rozwój. W naszym kraju do dyspozycji widzów jest obecnie ponad tys. ekranów. W Polsce jest miejsce na kolejny tysiąc, m.in. w małych i średnich miastach, w których można zaobserwować duży ruch inwestycyjny na rynku galerii handlowych. To właśnie w nich będzie pojawiać się zdecydowana większość wszystkich powstających w Polsce multipleksów - podsumowuje Tomasz Jagiełło

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane