PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Herbata jako oznaka luksusu i waluta

Autor: pr 14 czerwca 2017 10:20

Herbata jako oznaka luksusu i waluta Fot. Shutterstock

Czy herbata może stać się oznaką luksusu? Jak pokazują światowe herbaciane bestsellery - zdecydowanie tak.

Wśród najdroższych herbat świata znajduje się chińska Da Hong Pao, zwana Królową Herbat. Z jej powstaniem są związane dwie legendy. Według pierwszej z nich, napar Da Hong Pao podarowany przez wędrownego mnicha uleczył matkę cesarza Chin. Zgodnie z drugim przekazem, ubrane na czerwono małpy wysyłano w trudno dostępne zakątki gór, by zbierały herbatę. Widziane z daleka drzewo wyglądało jakby było czerwone.

Da Hong Pao, czyli Wielka Czerwona Szata to herbata przeznaczona tylko dla najważniejszych osób. 50 g tego skarbu wręczyli Chińczycy prezydentowi Nixonowi, kiedy odwiedzał ich kraj. Głowa Stanów Zjednoczonych obraziła się, czując się ośmieszona wręczeniem prezentu tak niewielkiej wartości. Do dzisiaj przetrwało jedynie kilka krzewów tej słynnej herbaty, które pozostają pod ochroną i nie produkuje się już z nich herbaty.

Herbata o smaku zielonych szparagów? To charakterystyczna cecha najrzadszej z najrzadszych, czyli Junshan Yin Zhen, prawdziwego rarytasu wśród żółtych herbat. Delikatny słodkawy smak to nie jedyny wyróżnik naparu - podczas parzenia liści pokrytych delikatnym puchem można oglądać wspaniały spektakl tańczących cienkich igiełek. “Srebrne Igły z Góry Jun” były ulubioną herbatą Mao Tse Tunga.

W przypadku herbat wygląd ma znaczenie. Herbata w postaci cegiełek stanowi nie tylko oryginalny napój, który przed zaparzeniem musi zostać starty, ale i okazuje się idealnym narzędziem zastępującym środek płatniczy. Nie chodzi tu wyłącznie o nietypową formę, ale przede wszystkim o wartość, która sprawia, że jeszcze dziś w Tybecie herbata ta jest zamiennikiem pieniądza w handlu. - Świat herbaty to jeden z najbogatszych i najciekawszych obszarów natury. Dzięki bogactwu form i smaków jeszcze długo będziemy poznawać tajniki tego wyjątkowego napoju - mówi Joanna Fijałkowska, Trade Marketing Manager TEEKANNE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane