Hilton Food Group wybuduje w Polsce fabrykę. Będzie produkować dania gotowe dla Tesco

Autor: dlahandlu.pl 24 sierpnia 2017 11:30

Hilton Food Group wybuduje w Polsce fabrykę. Będzie produkować dania gotowe dla Tesco

Koncern Hilton Food Group podpisał umowę z Tesco Central Europe na produkcję i dostawę świeżych produktów dla detalisty. Koncern wybuduje w tym celu fabrykę w Polsce.

Obie grupy podpisały również pięcioletnią umowę dotyczącą dostawy pakowanego mięsa do sklepów Tesco na terenie Europy Środkowej. 

- Mamy długą i udaną historię współpracy z Tesco, jednym z największych detalistów na świecie - powiedział Robert Watson, dyrektor generalny Hilton. - Nowa umowa stanowi okazję do wejścia w coraz większy segment rynku spożywczego - dodaje.

Długoterminowa umowa obejmie inwestycję w wysokości około 6 milionów euro na budowę nowej fabryki w Polsce, która będzie produkować takie towary jak m.in. pizze, gotowe posiłki oraz zupy. Produkcja może rozpocząć się już w pierwszym kwartale 2019 roku.

- Cieszę się, że poszerzamy nasze partnerstwo z firmą Hilton i rozpoczynamy produkcję w Polsce - powiedział Matt Simister, prezes Tesco Central Europe.

Hilton Foods dostarcza swoje produkty do największych detalistów w całej Europie, takich jak m.in. Tesco, Ahold, ICA, Coop Danmark. W 2016 roku Hilton zanotował sprzedaż na poziomie 1,2 miliarda funtów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Nila 2017-08-27 22:05:25

  Czy wiadomo gdzie będzie znajdował się nowy zakład?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,79

 • Śr

  2,14

 • Min

  1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane