PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Hipermarkety jeszcze nie miały takich problemów - strata Reala może przekroczyć 1,3 mld zł

Autor: Bloomberg Businessweek Polska/Rzeczpospolita 11 lutego 2014 09:15

Hipermarkety jeszcze nie miały takich problemów - strata Reala może przekroczyć 1,3 mld zł

Przejęcie Reala przez Auchan to dopiero początek zmian. Takich problemów jak teraz hipermarkety jeszcze nie miały - pisze "Bloomberg Businessweek Polska".

Jak twierdzą eksperci, Polacy nie lubią jednorazowo wydawać dużo 
na zakupy spożywcze. Mniejsze kwoty zostawiane w sklepach nawet codziennie nie są tak niekorzystnie 
postrzegane.
Szczególnie widać to po marketach niemieckiej sieci Real, która właśnie jest przejmowana przez Grupę Auchan. Skumulowana strata netto Reala z ostatnich lat (firma nie podaje dokładnie od kiedy) przekroczyła 1,3 mld zł, a jak dowiedział się nieoficjalnie "Businessweek", za 2013 rok może wynieść nawet ponad 200 mln zł, czyli dwa razy więcej niż rok wcześniej. Jak jest w pozostałych sieciach 
- nie wiadomo. Carrefour podaje wyniki dla całej, międzynarodowej grupy, a rok obrachunkowy w Tesco skończy się dopiero w tym miesiącu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • gość 2014-02-12 10:22:40

    Takie bzdury możne pisać ktoś ,kto nie robił zakupów w Realu. W Lidlu jak jest kolejka, to kasjerka wzywa pomoc i jest ok. W realu MASAKRA. A ceny wystarczy porównać na waszym portalu.To jest zasadnicza przyczyna.

  • Marta 2014-02-11 14:58:18

    Odwrotnie jest u mnie. Ja kupuję dużo i rzadko. Dlatego ceny i świeżość jest dla mnie tak ważna. Real ma często dobre promocje ale niedogodny dojazd. Tesco jest bardzo drogie, więc omijam . Dzisiaj przechodziłam przez bazar i stwierdziłam, że ceny warzyw, owocow są nie do zaakceptowania. Natomiast z mięsa dałoby się coś wybrać, tym bardziej ,że pan obiecuje duzy rabat przy większych zakupach. Nic dziwnego ,że sprzedaż w Tesco i innych marketach spada. Jak do tej pory kupuję w ubojni hurtową ilość, i na giełdzie. Wierzcie Państwo,że bardzo dużo oszczędzam w ten sposób.

  • mac 2014-02-11 14:24:55

    więcej dyskontów pozwalajcie budować

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane