Hipermarkety 'raczej uczciwe' wobec klientów, mniej wobec pracowników

Autor: dlahandlu.pl 29 lipca 2010 14:20

Hipermarkety 'raczej uczciwe' wobec klientów, mniej wobec pracowników

Jak wynika z badania On Board PR Ecco Network oraz PBS DGA 34 proc. Polaów uważa super- i hipermakrety za raczej uczciwe wobec swoich klientów. W uczciwość wobec pracowników badani wierzą jeszcze mniej.

Jak wynika z raportu „Wizerunek sieci handlowych", przygotowanego przez firmę On Board PR Ecco Network na podstawie badań opinii publicznej przeprowadzonych przez PBS DGA blisko 1/3 badanych (30,1proc.) uważa super- i hipermarkety za raczej nieuczciwe wobec swoich klientów. Wśród nich aż 8 proc. badanych zdecydowanie twierdzi, że sklepy wielkopowierzchniowe przejawiają nieuczciwość wobec osób robiących w nich zakupy. Co prawda 34 proc. Polaków deklaruje, że super- i hipermarkety są raczej uczciwe wobec własnych klientów, ale w pełną uczciwość wierzy 4 proc. respondentów.

"W 2006 roku nie ufało i raczej nie ufało hiper- i supermarketom 64 proc. badanych, dziś takie wskazania deklaruje 30 proc. Polaków. W długofalowej perspektywie można więc zauważyć pozytywny trend i efekty działań zmierzających do poprawy reputacji firm prowadzących super- i hipermarkety" - podkreśla Dorota Ciszek, On Board PR.

Uczciwość sieci handlowych wobec pracowników, w oczach badanych, wypada znacznie gorzej niż uczciwość wobec klientów. Wyniki badania On Board PR Ecco Network oraz PBS DGA pokazują, że niemal co drugi badany Polak (47 proc.) uważa, że sklepy lub hipermarkety nie traktują uczciwie swoich pracowników. Przeciwnie uważa tylko 14 proc. osób.

„W roku 2010 respondenci nieco lepiej ocenili uczciwość sklepów w stosunku do pracowników niż w roku 2006 (uczciwi 2010: 14 proc., 2006: 9 proc.,  nieuczciwie 2010: 46 proc., 2006: 64 proc). A prawie 40 proc. respondentów nie potrafiła określić czy sklepy są uczciwe wobec pracowników" - mówi Tomasz Dziedzic, PBS DGA.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9201
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane