PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Hortex przejmuje dystrybutora mrożonek Ren

Autor: dlahandlu.pl 8 stycznia 2015 11:59

Spółki Hortex i Ren podpisały przedwstępną umowę w sprawie zakupu przez Hortex udziałów w Ren i spółce powiązanej Marywilska oraz uzgodniły wznowienie współpracy dystrybucyjnej.

Zawarcie transakcji jest uwarunkowane uzyskaniem stosownej zgody Prezesa UOKiK. Umowa zawarta pomiędzy Hortex, a Ren zakłada również dostarczenie istotnego wsparcia finansowego dla Ren, m.in. poprzez odkupienie przez Grupę Hortex udziałów posiadanych przez Ren w spółkach dystrybucyjnych Iglomen, Chłodnie Europejskie oraz Allfood.
- Porozumienie umożliwi Ren istotną poprawę płynności, spłatę zaległości płatniczych i aktywny rozwój na rynku dystrybucji żywności mrożonej - powiedział Tomasz Kurpisz, prezes zarządu Hortex Holding SA. - Docelowo chcemy wykorzystać potencjał obecnej Grupy Ren w naszym projekcie stworzenia nowoczesnego i wydajnego systemu dystrybucji najlepszych marek w kategorii żywności mrożonej opartego zarówno o firmy, w których Grupa Hortex jest zaangażowana kapitałowo, jak również niezależnych, silnych dystrybutorów. Taki system będzie aktywnie współpracował z innymi markowymi producentami żywności mrożonej w celu zwiększenia penetracji rynku i istotnej poprawy jakości serwisu oferowanego sklepom i konsumentom. Wierzymy, że pozwoli to na zwiększenie konsumpcji całej kategorii wyrobów mrożonych, która nadal kształtuje się w Polsce na niskim poziomie na tle innych rozwiniętych krajów Europy Zachodniej. Wzrost lokalnej konsumpcji produktów mrożonych jest szczególnie ważny w kontekście istotnego ograniczenia możliwości eksportowych na rynku rosyjskim".
Grupa Hortex oraz Ren uzgodniły również wznowienie współpracy w zakresie dystrybucji wyrobów mrożonych pod marką Hortex przez Ren.

Firma REN powstała w 1991 roku w Radomiu. Firma ma oddziały w podwarszawskich Pęcicach, Markach, Siedlcach, Orzycu, Łodzi, Rzeszowie, Przemyślu, Stalowej Woli i Lublinie. W 2011 roku uruchomiono kolejne oddziały: Poznań, Lublin Detal i Zielona Góra. W roku 2011 powstała GRUPA REN, w skład której weszły spółki IGLOMEN - posiadająca oddziały w Czerwionce - Leszczyny oraz Krakowie, MARYWILSKA - z oddziałami w Warszawie i Białymstoku oraz JUMAR - działającą na terenie województwa warmińsko - mazurskiego z oddziałami w Olsztynie i Giżycku. W 2012 firma Ren połączyła się z Chłodniami Europejskimi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,99

  • Śr

    4,03

  • Min

    2,82

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane