Hortimex: Produkty z niższej półki to też odpowiedź na potrzeby konsumenta

www.portalspozywczy.pl 7 marca 2018 18:45

- Na rynku żywności mamy półkę wysoką, średnią i niską. Produkt z niskiej półki to produkt tańszy. Nie oznacza to, że jest zły albo szkodliwy, ale pewnie mniej wartościowy, bardziej przetworzony. To też jest odpowiedź na potrzeby konsumenta, którego nie stać na produkt o lepszej jakości - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Mateusz Kowalewski, prezes firmy Hortimex.

- Na rynku żywności pojawia się coraz więcej produktów. Toczy się gra o uwagę konsumenta i o moment, w którym ten konsument dokona wyboru. Ta gra ma to do siebie, że toczy się w sposób, który do końca nie satysfakcjonuje ani jednej ani drugiej strony. Jednak nie powiedziałbym, że prowadzi to do tego, żeby ktokolwiek był przegrany. Nie chodzi bowiem o to, żeby oszukiwać się nawzajem. Oszustwem jest sytuacja, kiedy sprzedaje się coś jako coś innego albo mówi się, że coś jest bardzo zdrowe, a nie jest. Tym zajmują się komisje etyki. Jeszcze inną sytuacją jest fałszowanie żywności, które jest zjawiskiem nagannym i powinno być bezwzględnie karane - uważa Kowalewski.

Prezes Hortimeksu wskazuje, że czasami konsumenta po prostu nie stać na droższą i lepszej jakości żywność.

- Wszystko jest kwestią świadomości konsumenta i grubości jego portfela. Inaczej wygląda konsumpcja w wielkich miastach, gdzie średnie dochody są wyższe. Czasem jest tak, że konsument po prostu musi wybrać parówkę z mniejszą zawartością mięsa. Dlatego to dobrze, że konsumenci podnoszą swoją świadomość. Natomiast dobrze by było, gdyby podnosili ją w sposób zrównoważony i spokojny - mówi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,49

  • Śr

    3,41

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane