Hotel Centrum w Łodzi może zastąpić galeria handlowa

Property News 12 lipca 2013 18:16

Łódzki Hotel Światowit czeka gruntowna rozbudowa - donosi Express Ilustrowany. Obecny właściciel obiektu, firma Eko-Vit planuje także w miejscu obecnego parkingu zbudować czterokondygnacyjną galerię handlową. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość Hotelu Centrum - prawdopodobnie obiekt zastąpi kompleks biurowo-handlowy.

Prace na terenie hotelu Światowit mają ruszyć jesienią przyszłego roku. Potrwają nawet 14 miesięcy.

O planowanym wyburzeniu Hotelu Centrum pisaliśmy na łamach portalu w czerwcu. Inwestycja zależeć będzie w dużej mierze od decyzji Urzędu Miasta. Chodzi o tzw. Bramą Miasta i kwestię wysokości jej zabudowy. Jeśli zostanie ona ograniczona do 25 metrów, obecny właściciel Hotele Centrum wyburzy hotel i zastąpi go galerią handlową, biurami, apartamentami i częścią hotelową.

W innym przypadku inwestor planuje rozebrać budynek do szkieletu a następnie przekształcić na obiekt mieszkaniowy. Ewentualne prace miałyby się rozpocząć już na początku 2014 roku.

Spółka Centrum-Hotele powstała w 2008 roku. Wcześniej funkcjonowała jako Przedsiębiorstwo Turystyczne Łódź. Do czasu prywatyzacji miała około tysiąca miejsc noclegowych i dwadzieścia sal konferencyjnych, co stanowi największą w Łodzi bazę hotelowo-konferencyjną.

Eko-Vit zajmuje się produkcją oraz rozlewem napojów gazowanych i niegazowanych. Firma jest spółką o profilu inżyniersko-menedżerskim, powstałą w wyniku przekształcenia w 2001 roku spółki AMT, założonej w 1992 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    4,77

  • Min

    2,89

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane