Hubert Joly zostanie nowym szefem Grupy Carrefour?

Autor: dlahandlu.pl za esmmagazine.com 23 stycznia 2017 09:26

Firma badawcza Bernstein jest zdania, że wybór obecnego prezes firmy Best Buy - Huberta Joly - na nowego szefa Grupy Carrefour wpłynąłby bardzo pozytywnie na akcje francuskiego detalisty.

Bernstein pisze, że Joly miał udaną karierę w Best Buy. Udało mu się od 2012 r. zwiększyć cenę akcji firmy z 13 do 40 - 50 dolarów. Ponadto, w obliczu silnej konkurencji ze strony Amazon Best Buy przetrwał trudny okres dopasowując ceny i różnicując usługi.

Zdaniem ekspertów Joly mógłby wzmocnić sieć Carrefour. 

Hubert Joly odniósł się do pogłosek branży: "Istnieją doniesienia, że moja osoba jest rozważana​​ do funkcji CEO w innej firmie. Wyjaśniam jednak, że jestem w pełni zaangażowany w Best Buy i absolutnie nie planuję z tej firmy odchodzić."

Przypomnijmy, w grudniu pisaliśmy, że najprawdopodobniej w maju 2017 roku francuska Grupa Carrefour ogłosi odejście Georges'a Plassata z funkcji prezesa.

Les Echos informował, że 70-letni Georges Plassat ma problemy zdrowotne. Wkrótce w spółce mogą rozpocząć się procesy, które doprowadzą do zmiany szefa sieci.

Uważa się, że Plassata mogliby zastąpić: Pierre Bouchut, były dyrektor finansowy w Carrefour, a obecnie zatrudniony w Ahold Delhaize; Bernardo Sanchez-Incera, były dyrektor zarządzający w Monoprix; Thierry Garnier, prezes Carrefour Chiny oraz Pascal Clouzar, dyrektor zarządzający Carrefour Hiszpania. Pod uwagę brany jest również Alain Caparros, obecny szef REWE Group.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,31

  • Śr

    5,76

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane