PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Hygienika chce rozszerzyć półkę spożywczą w sieci Schlecker

Autor: PAP 15 października 2012 17:42

Hygienika zamierza sprzedać w przyszłym roku część produkcyjną i przekształcić się w spółkę dystrybucyjną - powiedział PAP prezes firmy Kamil Kliniewski, obecny na V Forum Rynku Spożywczego i Handlu. Trwają rozmowy o kupnie kolejnych dwóch firm zajmujących się dystrybucją.

"Myślę, że w ciągu półtora miesiąca uda nam się zamknąć temat przejęcia polskiego oddziału drogerii Schleckera. W planach mamy zmianę struktury działalności tych placówek. Poza chemią chcemy, by pojawiła się w nich większa ilość asortymentu spożywczego, produkty ubezpieczeniowe, bankomaty, wpłatomaty i paczkomaty Integera" - powiedział.

"Przejęte sklepy znajdują się w mniejszych miejscowościach, chcemy dać klientom jak największą liczbę usług na tej samej powierzchni" - dodał.
Pytany o koszty zmian w sieci drogerii odpowiedział, że na razie budżet wynosi 5 mln zł, w miarę ekspansji będzie jednak zwiększany.

"Przekształcenie wszystkich 200 placówek to będzie koszt ok. 12 mln zł, a rozbudowa sieci do 300 obiektów to już około 32 mln zł" - szacuje Kliniewski.

Spółka ma w planach dokupienie jeszcze dwóch firm dystrybucyjnych.
"Prowadzimy w tym celu rozmowy. Planujemy wejść do większych miast, do 100 tys. mieszkańców i rozwinąć nasz biznes na ścianie wschodniej" - powiedział. Prezes zaznaczył, że interesuje go także rynek hurtowy.
Środki na przejęcia mają pochodzić z kolejnych emisji akcji. "Sieci, które chcemy przejmować, będą większe niż przejęta od Schleckera" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane