Hygienika pracuje nad przejęciem Dayli we Włoszech

www.portalspozywczy.pl 8 maja 2013 11:03

Hygienika chce przejąć sklepy Dayli we Włoszech. Spółka zawarła umowę, w ramach której ma prawo do przeprowadzenia badania prawno-finansowego Dayli Italy Srl oraz nabycia 50 proc. udziałów tej firmy.

Spółka podpisała w tej sprawie z TAP Dayli Vertriebs GmbH list intencyjny. Zgodnie z treścią podpisanego listu, jego strony rozpoczną negocjacje dotyczące planowanej inwestycji spółki Hygienika w nabycie 50 proc. udziałów Dayli Italy w ciągu 30 dni od dnia podpisania listu i zamierzają je zakończyć w ciągu kolejnych 3 miesięcy.

Hygienika uzależnia przeprowadzenie inwestycji od pozytywnego wyniku badania due dilligence, a także od pozyskania środków niezbędnych do przeprowadzenia inwestycji. Ponadto przeprowadzenie inwestycji może być uzależnione od zgody właściwego urzędu antymonopolowego.

Spółka Hygienika oraz TAP posiadają po 50 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki Dayli Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie prowadzącej sieć sklepów pod marką Dayli na terytorium Polski. Dayli Italy Srl prowadzi natomiast sieć sklepów, z przewagą towarów drogeryjnych, na terenie Włoch.

Zdaniem zarządu Hygieniki przeprowadzenie ewentualnej inwestycji w Dayli Italy przyczyni się do dalszego rozwoju działalności spółki, w tym ułatwi wejście na nowe rynki zbytu wyrobów higieny osobistej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane