Hygienika przejmuje 24 drogerie Meng w Luxemburgu

Autor: dlahandlu.pl 30 lipca 2014 09:23

Spółka zależna Hygieniki SA podpisała umowę na zakup udziałów w sieci drogerii Meng w Luxemburgu.

- Przejęcie drogerii na Zachodzie jest dla Hygieniki ogromnym sukcesem, a zaistniałe współdziałanie wynikające z kroków takich jak: wspólna centrala, wspólne zakupy, rozwój marek własnych na skalę europejską, obniżenia kosztów logistyki, prowadzanie wielu działań z poziomu Polski znacznie obniży koszty działalności co przełoży się na zwiększenie zysków w przyszłości. Naszym dostawcom firmom z Polski również daje to szanse rozwoju na rynkach europejskich - mówi Kamil Kliniewski, prezes Hygieniki.

Kliniewski podkreśla także, że „potencjał rozwoju sieci zakłada podwojenie liczby sklepów Meng na przestrzeni najbliższych 2-3 lat i odpowiednio zwiększenie obrotów do około 40-50 milionów euro oraz EBITDA po wprowadzeniu zarządzania nowych władz powinno przekroczyć 10 proc.".

Obecnie w Luxemburgu działają  24 drogerie Meng m.in. w Grevenmacher, Mersch, Bettembourg, etc. W stolicy mieści się 6 sklepów.Obecnie drogerie Meng są jedynymi drogeriami w tym kraju. Obroty sieci w 2015 powinny wynieść ok 15 milionów euro przy rentowności EBITDA około 6 proc.
Jak mówi Kamil Kliniewski „Luxemburg to kraj z najwyższymi zarobkami na naszym regionie (średnie wynagrodzenie to około  4916 euro/miesiąc), jest tam również najniższe bezrobocie w Europie, więc równoznaczne jest to, że konsumpcja jest tam najwyższa."

 Przejęcie sieci w Europie Zachodniej początkuje ekspansję firmy oraz koncentrację na bardzo perspektywicznych dla handlu rynkach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane