PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Hygienika przejmuje polski oddział Schlecker

Autor: www.dlahandlu.pl 12 czerwca 2012 17:19

Hygienika przejmuje polski oddział Schlecker

Producent pieluch i wyrobów higienicznych uzyskał wyłączność na negocjacje dotyczące kupna sieci sklepów drogeryjnych Schlecker Polska. - Złożyliśmy już ofertę wiążącą. Warunki transakcji powinniśmy doprecyzować na spotkaniu w przyszłym tygodniu, a sfinalizować całą operację na przełomie czerwca i lipca - tłumaczy Kamil Kliniewski, prezes Hygieniki.


Kamil Kliniewski nie ujawnia na razie kwoty jaką spółka zamierza zapłacić za przejmowaną firmę. Przyznaje jedynie, że przekracza ona wartość kapitałów własnych, które na koniec marca wynosiły 22,9 mln zł. - Mamy zapewnione finansowanie transakcji. Pieniądze będą pochodziły ze środków własnych, kredytów bankowych i emisji obligacji - dodaje.

Kliniewski podkreśla, że niemiecki koncern, do którego należy polski oddział, ma problemy finansowe i pozbywa się swoich spółek zależnych w poszczególnych krajach. 

Schlecker Polska posiada w naszym kraju blisko 200 sklepów głównie w mniejszych miejscowościach oraz magazyn centralny w Piotrkowie Trybunalskim. Planowany jest rozwój sieci, która rocznie powinna powiększać się o 10-15 proc. W perspektywie trzech lat powinna liczyć około 350 placówek. - Zakładamy ekspansję w większych miastach. Poszerzony zostanie także asortyment w oparciu głównie o marki własne. Uruchomimy też sklep internetowy - wylicza Kliniewski. Będzie tym samym konkurować m.in. z siecią Rossmann, Drogerie Natura, czy Douglas. Sieć Sklepów Schlecker po przejęciu przez Hygienikę będzie również poza rozwojem organicznym szukał ciekawych akwizycji w naszym kraju, chodzi o sieci drogerii, czy hurtownie drogeryjne - prezes jednak nie komentuje, czy już rozmawia na ten temat. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane