Hygienika zwiększa sprzedaż o 18 proc.

Autor: www.dlahandlu.pl 28 sierpnia 2012 09:10

Hygienika SA podała wyniki finansowa za pierwszy półrocze 2012 r. W tym okresie spółka wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości 28 044 tys. zł ( 23 772 tys. zł w I półroczu 2011 r.). Zysk ze sprzedaży wyniósł 3 101 tys. zł , a zysk brutto to 285 tys. zł.

W I półroczu 2012 roku spółka zwiększyła poziom sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o 18%. Wielkość produkcji w ujęciu wartościowym wynosiła 15 992 tys. zł i uległa zwiększeniu o 10,2% w stosunku do I półrocza 2011 roku. Zmiana struktury obrotów podyktowana była eliminacją kontraktów o niższych marżach, a wprowadzeniu w ich miejsce kontraktów gwarantujących osiągnięcie dodatniego wyniku finansowego.

Firma podała w raporcie, że 11 czerwca 2012 roku spółka otrzymała wyłączność negocjacyjną na zakup zorganizowanej części przedsiębiorstwa wchodzącej w skład Anton Schlecker Sp. z o.o. Oddział w Polsce z siedzibą w Krakowie.

Zgodnie z otrzymanym pismem do dnia 29.06.2012 roku strony miały czas na przeprowadzenie negocjacji treści umowy, regulującej wzajemne prawa i obowiązki oraz zakres świadczeń związanych z zakupem zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Działalność prowadzona przez nabywaną część przedsiębiorstwa to handel artykułami drogeryjnymi w 180 punktach sprzedaży na terenie Polski.
Po dokonaniu transakcji nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółka Anton Schlecker może być odrębnie działającym przedsiębiorstwem o skonsolidowanych wynikach.

Ostatnio informowaliśmy, że fundusz private equity TAP 09 kupi 1350 placówek Schlecker, działających na kilku rynkach, w tym w Polsce. Było to o tyle zaskakujące, że w czerwcu polska firma Hygienika ogłosiła, że ma wyłączność na negocjacje na zakup tej sieci drogerii w naszym kraju. Jak przekonuje Kamil Kliniewski, prezes Hygieniki nic nie jest jeszcze przesądzone.  - Zaproponowaliśmy funduszowi TOP 09 odkup udziałów i liczymy na pomyślne negocjacje. Rozmowy trwają - mówił na początku Kamil Kliniewski, prezes Hygienika S.A.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9413

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane