I kwartał br. w handlu: Alma z wnioskiem o upadłość, Dino na GPW, CVC przejmuje Żabkę

Autor: dlahandlu.pl 31 marca 2017 11:31

I kwartał br. w handlu: Alma z wnioskiem o upadłość, Dino na GPW, CVC przejmuje Żabkę Zmiana szyldu Almy na SPAR w Krakowie, fot. za Spar.pl

W ciągu pierwszych trzech miesięcy br. na rynku handlu detalicznego doszło do kilku znaczących wydarzeń. Do najważniejszych możemy zaliczyć przejęcie Żabki przez fundusz CVC, giełdowy debiut Dino oraz agonię Almy na parkiecie.

Co się wydarzyło w handlu detalicznym w pierwszym kwartale br.:

Dino na giełdzie
31 stycznia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez Tomasza Biernackiego kontroli nad Dino Polska S.A.

Dotychczas kontrola nad Dino Polska S.A. sprawowana była wspólnie przez Tomasza Biernackiego i Polish Sigma Group S.a.r.l. z siedzibą w Luksemburgu. W wyniku koncentracji kontrola nad spółką sprawowana będzie wyłącznie przez Tomasza Biernackiego.

Dino ma ambitne plany rozwoju. - Do końca 2020 roku planujemy przekroczyć liczbę 1200 sklepów. Sprzyja nam otoczenie rynkowe, spodziewamy się dalszego utrzymania pozytywnych trendów makroekonomicznych i rynkowych w 2017 roku i kolejnych latach. Wierzymy, że Dino ma przed sobą bardzo dobre perspektywy - powiedział Szymon Piduch, prezes zarządu Dino Polska S.A.

Przeczytaj także:

Dino Polska S.A 20 marca opublikowała prospekt emisyjny i rozpoczęła pierwszą ofertę publiczną akcji.  Cena maksymalna została ustalona przez spółkę na poziomie 33,50 zł.

Mila też chce...
Giełdowe aspiracje ma także sieć supermarketów Mila.  – Debiut na głównym parkiecie warszawskiej giełdy pomoże nam w realizacji ambitnych planów rozwoju. Pragniemy pokazać zarówno naszym partnerom handlowym, jak i rynkowi kapitałowemu, że jesteśmy spółką godną najwyższego zaufania, w pełni transparentną. Rosnąca popularność supermarketów proximity, gdzie w latach 2016-2020 roku spodziewamy się średniorocznego wzrostu sprzedaży rzędu 8,5 proc., będzie wspierać rozwój Mila – mówi Artur Góralczyk, prezes sieci handlowej Mila.

Alma
Alma prawdopodobnie już wkrótce zakończy działalność. Przychody ze sprzedaży za 2016 rok wyniosły 587 840 tys. zł wobec 958 487 tys. zł w 2015 roku. Strata netto z działalności kontynuowanej wyniosła 197 818 tys. zł wobec 98 370 tys. zł straty w 2015 roku.

W związku z wydanym nieprawomocnym postanowieniem o umorzeniu postępowania sanacyjnego, zarząd spółki zdecydował o złożeniu w dniu 14 lutego 2016 roku do sądu wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej.

Największym udziałowcem Almy jest obecnie Tomasz Żarnecki,  ma 40,86 proc. całkowitej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu spółki oraz 49, 87 proc. kapitału zakładowego spółki. Jerzy Mazgaj sukcesywnie zmniejsza swoje zaangażowanie w spółce. 


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,53

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane