I półrocze w Biedronce: Protesty, podwyżki, kasy samoobsługowe i nowy magazyn

Autor: dlahandlu.pl 10 lipca 2017 12:04

I półrocze w Biedronce: Protesty, podwyżki, kasy samoobsługowe i nowy magazyn fot. Biedronka

26.lipca właściciel sieci Biedronka zaprezentuje dane finansowe za pierwszą połowę 2017 r. Czy sieć pobije kolejne rekordy sprzedaży przy wsparciu programu „Rodzina 500+”? Przekonamy się o tym za pół miesiąca, tymczasem prześledźmy najważniejsze inwestycje i wydarzenia dotyczące Biedronki, które opisywaliśmy na naszych łamach w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Sprawy pracownicze dominują pierwsze półrocze

Pod koniec czerwca media pisały, że sieć znajdzie się pod lupą Państwowej Inspekcji Pracy. Jest to pokłosie walki byłych pracowników z pracodawcą. Wśród wskazywanych przez nich nieprawidłowości są m.in.: obowiązek planowania dwóch dni opieki nad dzieckiem do lat 14, czyli niemożność brania ich w dowolnym, dogodnym dla pracownika momencie; brak zapewnienia wymaganego tygodniowego odpoczynku (nieprzerwany urlop) co jest spowodowane brakiem etatów i nadmierną liczbą obowiązków. Poza tym pracownicy skarżą się na ustalanie urlopów bez porozumienia z nimi, delegowanie do pracy w innych miejscowościach bez ich zgody czy rozliczanie czasem wolnym przepracowanych godzin nadliczbowych bez ich pisemnej zgody.

Firma cały czas szuka sposobu na rozwiązanie problemu braków kadrowych. Jednym ze sposobów ma być pilotażowy program dodatkowej rekrutacji - pracownik Biedronki będzie mógł dostać maksymalnie 1000 zł, jeśli zrekrutuje nowego sprzedawcę-kasjera. Nagroda będzie wypłacana w transzach, pierwsza część już po miesiącu, ostatnia po 12 miesiącach. - Zdecydowaliśmy się na realizację takiego programu, ponieważ chcemy, aby nasi pracownicy czuli się odpowiedzialni za budowanie zespołu i mieli wpływ na to, z kim pracują. Wierzymy, że są oni naszymi najlepszymi ambasadorami i są wiarygodni dla potencjalnych kandydatów – wyjaśniała niedawno Biedronka.

W kwietniu firma informowała, że wypłaci wszystkim swoim kasjerom premię roczną. Jej kwota to 1850 zł brutto, która zostanie przyznana pracownikom zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu etatu.  1850 zł brutto to ok. 1350 zł netto.

Wcześniej, również w kwietniu spółka Jeronimo Martins Polska ogłosiła, że trzeci raz w ciągu ostatnich 12 miesięcy podnosi wynagrodzenia pracowników. Od 1 kwietnia br. najniższe wynagrodzenie sprzedawcy-kasjera rozpoczynającego pracę w Biedronce na pełen etat  wynosi 2450 złotych brutto razem z premią za brak nieobecności w danym miesiącu, która wynosi 350 zł brutto (2100 brutto bez premii za brak nieobecności). Oznacza to podwyżkę o 150 zł, czyli 6,5 proc. Dodatkowo sprzedawcy-kasjerzy mają możliwość otrzymania premii miesięcznej związanej z realizacją celów sprzedażowych przez daną placówkę. Maksymalna wartość tej premii to 330 zł brutto miesięcznie.

Pracownicy Biedronki mimo deklaracji o premii i podwyżkach postanowili 2 maja zaprotestować w ramach ogólnopolskiej akcji organizowanej przez związki zawodowe. Był to protest „włoski”, to znaczy, że pracownicy pracują, ale wolno, zgodnie z przepisami BHP.

 • Leon Kameleon 2017-07-10 20:46:08

  Ciekaw jestem ile zarabiają komisjonerzy"mikserzy" w biedronce, bo jak ja słyszę że ludzie przerzucają im towar za max 2500 na czysto, tyle ton!!!??? do tego ułożyć aby dotarło do sklepu.! Aż mi się wierzyć nie chce, że za takie psie pieniądze ludzie marnują sobie kręgosłupy.Ja pracuję na takim stanowisku w centrum logistycznym polskiej sieci handlowej(nie mogę zdradzić jakiej) na magazynie suchym , powiem szczerze jestem bardzo zadowolony, wychodzę przeważnie koło 6,5 tyś na fakturze na własnej działalności, czyli na czysto po opłaceniu dużego ZUSU, podatku ryczałtowego i księgowej=1500 zł, mam piątkę na czysto, przy 200 godzinach pracy (20 dni X 10h w tym 5 nocek) weekendy ruchome ale zawsze można się dogadać z kierownictwem, Więc ludzie co wy tam jeszcze robicie......? w handlu już brakuje ludzi.... nawet u nas w centrum.... także walczcie o swoje... nie bójcie się... nie ma już wykwalifikowanych pracowników na wasze miejsce,

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,38

 • Śr

  4,75

 • Min

  3,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane