I półrocze w Grupie Muszkieterów: Nowy zarząd, Shop Lab, umowy najmu z galeriami

Autor: dlahandlu.pl 17 sierpnia 2017 13:31

I półrocze w Grupie Muszkieterów: Nowy zarząd, Shop Lab, umowy najmu z galeriami fot. Grupa Muszkieterów

W ubiegłym roku Grupa Muszkieterów odnotowała wzrost sprzedaży o ponad 11 proc., osiągając ponad 6,5 mld zł obrotów. Rok 2017 to, jak dotąd, spowolnienie tempa otwarć supermarketów Intermarche, zmiany w zarządzie oraz otwarcie Laboratorium Marketingowego Wsparcia Procesów Innowacyjnych w Poznaniu.

W maju br. Grupa Muszkieterów podała wyniki za 2016 rok. Muszkieterowie w Polsce osiągnęli 6,523 mld zł obrotów, odnotowując tym samym wzrost w tym zakresie o 11,3 proc. rdr. W tym czasie Muszkieterowie otworzyli 11 supermarketów Intermarché (netto sieci przybyły 3 placówki) i 13 Bricomarché.

Wchodząca w skład Grupy Muszkieterów sieć supermarketów typu „dom i ogród” Bricomarché, wypracowała w 2016 roku obroty w wysokości 1,83 mld zł, osiągając tym samym ponad 25 proc. wzrost rdr. Jednocześnie Bricomarché zanotowało blisko 22 proc. wzrost liczby klientów, co oznacza, że był to najlepszy rok w historii sieci w Polsce.

Poprzez otwarcie sklepu Bricomarché w poznańskiej Galerii Pestka na koniec kwietnia br., sieć rozpoczęła realizowanie strategii wchodzenia do dużych miast. Poznański Bricomarché powstał w miejsce dawnego Praktikera. W 2016 roku sieć przejęła 4 lokalizacje po sieci NOMI.
Bricomarché zakłada przekroczenie do końca 2017 roku 2 mld zł obrotów. Ponadto zaplanowano w tym czasie co najmniej 15 otwarć nowych sklepów, tak aby na zakończenie IV kwartału 2017 roku działało łącznie minimum 149 marketów sieci w Polsce. Od początku roku sieć powiększyła się o 10 lokalizacji. Swój udział w rynku DIY na koniec 2016 roku, Bricomarché szacuje na ok. 11 proc. Wzmacniając swoją pozycję czwartego gracza w Polsce.

Sieć supermarketów Intermarché wraz z przymarketowymi stacjami paliw wygenerowała blisko 4,7 mld zł obrotów, odnotowując wzrost o 6,7 proc. rdr. W 2016 roku Intermarché otworzyło 11 nowych sklepów (przyrost netto wyniósł 3 sklepy), co oznacza, że na koniec roku działało ich łącznie 232.
Intermarché stale rozszerza również sieć przysklepowych stacji paliw. Obecnie obok marketów operują 62 stacje. Sieć stawia sobie za cel, by w przyszłości, tam gdzie będzie to możliwe, działały one przy każdym istniejącym supermarkecie Intermarché.

Zmiany w zarządzie
28 lutego br. David de Bosschère objął funkcję prezesa zarządu ITM POLSKA i tym samym przejął zarządzanie Grupą Muszkieterów w Polsce. Zastąpił on Jeroma Laxalt'a, który był prezesem ITM Polska od maja 2016 roku. Nowy prezes ogłosił skład zarządu dyrekcji handlowej Intermarché w Polsce.

David de Bosschère jest właścicielem sklepu Intermarché w miejscowości Margny-les-Compiègne na północy Francji. Dotychczas w Grupie Muszkieterów odpowiadał za projekty strategiczne m.in. jako członek zarządu spółki odpowiedzialnej za rozwój Grupy – Immo Mousquetaires oraz jako kierownik marketingu ITM Alimentaire International.

Nowy prezes ITM Polska ogłosił również skład nowego zarządu dyrekcji handlowej Intermarché w Polsce, którego prezesem została Hanna Olech. Zastąpiła na tym stanowisku Krzysztofa Waligórskiego. Hanna Olech jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Do Grupy Muszkieterów przystąpiła 19 lat temu. Od 2002 roku prowadziła Intermarché w Turku, a od 7 lat supermarket Intermarché w Środzie Wielkopolskiej. Ten ostatni to czwarty punkt sprzedaży Grupy, który uruchomił usługę Drive.

Hanna Olech jest pierwszą kobietą na stanowisku prezesa dyrekcji handlowej Intermarché w historii Grupy Muszkieterów w Polsce.

Ponadto 25 maja br. w rejestrze KRS zarejestrowane zostały dodatkowe zmiany w zarządzie spółki SCA PR Polska (dyrekcji handlowej Intermarche). Do zarządu oprócz Davida DE BOSSCHERE - jako prezesa i Hanny Olech - jako członka zarządu, wpisany został także Hubert ROYEN jako członek zarządu.

 • o 2017-08-17 14:29:17

  czy podmiana właściciela w halach po dawnych "potentatach" wynika z unikania opodatkowania przez hipermarkety?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,59

 • Śr

  0,29

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane