PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ibiza Ice Cafe finalizuje rozmowy z producentem lodów

www.franczyzawpolsce.pl 21 lipca 2010 20:43

Sieć liczy 22 placówki, co czyni ją jedną z największych w tej branży. Obecnie współpracuje z Zieloną Budką i Nestle, ale prawdopodobnie wkrótce podejmie współpracę także z kolejną bardzo znaną marką lodów, światowym liderem w produkcji lodów na gałki. Z informacji serwisu franczyzawposlce.pl wynika, że rozmowy zostaną sfinalizowane w ciągu miesiąca.

Sieć Ice Cafe budowana jest od 2000 roku, natomiast w 2007 roku uruchomiła program franczyzowy, w związku z czym już teraz część lokali działa w tej formule. Firma chce przekazać franczyzobiorcom także pozostałe lodziarnie, m.in. w Słupsku w CH Jantar, w opolskiej Karolince, w Dąbrowie Górniczej - CH Pogoria, w City Park Poznań, oraz dwóch gdańskich galeriach - Auchan i Fashion House.

Firma zamierza także uruchamiać kolejne lokale, ale najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku. - Już wkrótce dopracujemy szczegóły naszej nowej oferty franczyzowej, która powinna trafić na rynek na przełomie sierpnia i września - zapowiada Adam Szczuka, wiceprezes Ice Cafe Concept, odpowiedzialny za rozwój konceptu franczyzy w firmie.

Wartość inwestycji w taką lodziarnię to ok. 50-250 tys. zł. Przedział jest duży, bowiem lodziarnie Ice Cafe mogą się od siebie znacząco różnić. Mogą powstawać w formule na wynos oraz w formule kawiarnianej, zarówno przy ulicy, jak i w galeriach handlowych. Ostateczna kwota inwestycji będzie całkowicie uzależniona od potrzeb adaptacyjnych konkretnego lokalu. Franczyzodawca nie będzie bowiem pobierał żadnych opłat licencyjnych. Będzie natomiast jedynym dostawcą lodów do placówki franczyzowej.

- Dotychczas współpracowaliśmy z Zieloną Budką i Nestle. Nadal też będzie możliwość podjęcia z nami współpracy w zakresie uruchomienia nowych lodziarni z produktami tych firm, choć raczej zlokalizowanych w mniejszych miejscowościach i centrach handlowych, w lokalach o powierzchni do 30 mkw. - zapowiada Adam Szczuka.

Większe lokale w bardziej prestiżowych lokalizacjach zostaną najprawdopodbniej zarezerwowane dla nowej marki, z którą Ice Cafe już wkrótce ma podjąć współpracę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane