IGE: Mobilnie kupujemy elektronikę, odzież i obuwie

Autor: pr 13 listopada 2015 09:14

Jak podaje raport Izby Gospodarki Elektronicznej “M-commerce. Kupuję mobilnie”, za pośrednictwem urządzeń mobilnych najczęściej kupujemy elektronikę, którą wskazało 42 proc. respondentów, produkty z kategorii moda, odzież i obuwie - 39 proc. wskazań, a także artykuły z kategorii kosmetyki i uroda - 29 proc. badanych. Po smartfon czy tablet sięgamy również, by zakupić produkty dla dzieci, a także leki i suplemety - po 21 proc. wskazań.

Jak zauważa Patrycja Sass-Staniszewska, członek zarządu Izby Gospodarki Elektronicznej, inicjator kampanii Kupuję w Internecie - zakupów online często dokonujemy na serwisach aukcyjnych, ogłoszeniowych oraz platformach sprzedażowych. 

Polacy kupujący mobilnie najczęściej płacą przelewem bankowym, który wybiera aż 64 proc. konsumentów. Dużą popularnością cieszą się również szybkie przelewy internetowe, które wskazało 59 proc. respondentów. Płatność kartą płatniczą i płatność przelewem to kolejne najpopularniejsze metody płatności.

Zgodnie z raportem “M-commerce. Kupuję mobilnie” porównywarki cenowe - 44 proc. wskazań, opinie znajomych - 39 proc., a także wyszukiwarki - 37 proc., to najbardziej cenione źródła informacji zakupowej. Polscy konsumenci coraz częściej robią zakupy świadomie, sprawdzając nie tylko informacje o produkcie i sprzedawcy ale też o konkurencyjnej ofercie. Konsumenci konsultują zakup z najbliższymi, szukają informacji o promocjach i specjalnych ofertach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Rafał Chojnacki 2015-11-13 10:01:50

  Czy mógłby ktoś wyjaśnić mi skąd wzięło się powtórzenie w trzecim akapicie? Nie powinno w którymś być "za pobraniem"?:

  "Polacy kupujący mobilnie najczęściej płacą :::przelewem bankowym:::, który wybiera aż 64 proc. konsumentów. [...] Płatność kartą płatniczą i :::płatność przelewem::: to kolejne najpopularniejsze metody płatności.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  6,99

 • Śr

  5,15

 • Min

  3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane