IGI uratowała pozwolenie na budowę centrum handlowego w Toruniu

Autor: nowosci.com.pl 24 kwietnia 2014 10:59

Po latach oczekiwań na Chełmińskim Przedmieściu rozpoczęła się budowa centrum handlowego, za które odpowiedzialna jest Irlandzka Grupa Inwestycyjna. Inwestor spełnił warunki, aby przedłużyć ważność pozwolenia na budowę o kolejne trzy lata - podają nowosci.com.pl.

Wcześniej, w podobny sposób, udało im się ocalić dokument uprawniający do rozbiórki Uniwersamu. Pozwolenia na rozbiórkę i budowę to tylko część góry problemów, która piętrzy się przed Irlandzką Grupą Inwestycyjną w Toruniu.

Pozorny ruch na placu między Szosą Chełmińską i ulicą Gałczyńskiego nie uspokoi władz miasta. Solaris Center wraz z Trasą Staromostową, czyli dwa toruńskie przedsięwzięcia IGI, miały być gotowe do końca 2012 roku. Zamiast ekip budowlanych inwestor przysyłał jednak do miasta tylko informacje o tym, że poszukuje partnera gotowego podjąć się tego zadania i w związku z tym do realizacji inwestycji przystąpi później. Żaden z terminów nie został dotrzymany - piszą nowosci.com.pl.

Do ewentualnej batalii prawnej szykuje się również spółka Bresse Pol, która wchodzi w skład Grupy POLOmarket, która jest również właścicielką Uniwersamu. Jeden z najsłynniejszych toruńskich domów towarowych miał zostać zburzony, by zrobić miejsce nowemu centrum handlowemu.

Zgodnie z umową między Bresse Pol i IGI, obiekt został kilka lat temu zamknięty, ale do rozbiórki nie doszło. Gmach stoi pusty, choć mógłby nadal służyć okolicznym mieszkańcom oraz spółce Bresse Pol, która zamiast na nim zarabiać, traci - ponosząc związane z utrzymaniem pustostanu opłaty. Stosunki spółki z IGI miały się dodatkowo skomplikować po tym, gdy „Irlandczycy" przystąpili do burzenia Uniwersamu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    14,99

  • Śr

    9,36

  • Min

    6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane