PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

IGI złożyła wniosek o pozwolenie na budowę Galerii Solaris

Autor: Gazeta Wyborcza Toruń 23 listopada 2010 11:04

Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, urząd powinien wydać zgodę w ciągu 65 dni. Po jej uprawomocnieniu będzie można szukać wykonawcy i rozpocząć prace - prawdopodobnie nastąpi to wiosną przyszłego roku. Irlandzka Grupa Inwestycyjna nastawia się na otwarcie galerii przed Bożym Narodzeniem 2012 r. - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Galeria ma mieć 96 tys. m kw. powierzchni, z czego ok. 35 tys. m kw. będzie przeznaczone dla handlowców. Wewnątrz będzie 160 sklepów. Powierzchnie handlowe w Solaris Center już wynajmuje firma DTZ. Wiadomo, że w centrum znajdą się: RTV Euro AGD, drogeria Rossmann, sklep obuwniczy Ryłko, butiki Pierre Cardin i Bijou Brigitte, sklepy sportowo-odzieżowe oferujące produkty marek Nike, Adidas i Reebok, Sen Salon z pościelą oraz sklep turystyczny ze sprzętem Campusa i Alpinusa  - informuje "GW".

IGI chce zainwestować w Toruniu 300 mln zł. Zapłacą nie tylko za galerię - zobowiązali się też do przebudowy na swój koszt układu komunikacyjnego wokół niej, wpłynie bowiem ona na ruch samochodowy w tej części miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane