IH częściej kontroluje sklepy przed świętami

Autor: IAR 12 grudnia 2015 08:25

Okres przedświąteczny to czas wzmożonych kontroli w sklepach i marketach. Sprawdzane są m.in. warunki przechowywania żywności i termin ich ważności - podał IAR.

- Zwracamy uwagę na towary przeterminowane oraz zepsute, głównie dotyczy to artykułów mlecznych, jak śmietana, mleko, sery czy na przykład bakalie. Zdarza się, że przed świętami przedsiębiorcy czyszczą magazyny i wykładają towary, które nie nadają się do spożycia - mówi Jarosław Piechowicz, dyrektor sądeckiej delegatury Państwowej Inspekcji Handlowej.

Pod lupą inspektorów są też zakłady produkcyjne, głównie te, gdzie przygotowuje się wypieki świąteczne. - Kontrolujemy jakość surowców, stan zdrowia pracowników czy warunki transportu - wyjaśnia Gabriela Górowska z sądeckiego Sanepidu.

Inspektorzy apelują do konsumentów, aby reagować na wszelkiego rodzaju nieprawidłowości. W razie potrzeby są też przeprowadzane kontrole interwencyjne. W przypadku, gdy podejrzenia się potwierdzą, na nieuczciwego przedsiębiorcę nakładany jest mandat karny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    27,40

  • Śr

    18,28

  • Min

    12,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane