IH skontrolowała stacje paliw. Prawie 5 proc. paliw nie spełnia norm jakościowych

wnp.pl 12 stycznia 2015 11:19

W ciągu jedenastu miesięcy 2014 roku Inspekcja Handlowa skontrolowała blisko 1400 stacji benzynowych. Sprzedaż paliw nie spełniających norm jakości stwierdzono na 4,75 proc. z nich, głównie w przypadku oleju napędowego.

 

Jak wynika z najnowszych danych opublikowanych na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), to wynik gorszy niż po ośmiu miesiącach poprzedniego roku, kiedy norm nie spełniało łącznie 3,3 proc. pobranych próbek. Jednocześnie nadal da się zaobserwować pewną poprawę jakości paliw wobec całego roku 2013, kiedy norm nie spełniało 6 proc. pobranych próbek i 5,1 proc. skontrolowanych stacji (92 próbki na 1521 pobranych).

W 2014 roku utrzymywał się relatywnie wysoki poziom zakwestionowanych próbek pochodzących ze stacji należących do dużych sieci (PKN Orlen, Shell, BP, Statoil, Huzar, Carrefour). Na koniec listopada ub.r. stanowiły one ponad jedną trzecią (22 z 63) wszystkich próbek nie spełniających norm (wliczając w to wyniki tzw. powtórnych kontroli, przeprowadzanych kilka tygodni po stwierdzeniu nieprawidłowości). To nawet więcej niż po ośmiu miesiącach minionego roku, kiedy było ich około jednej czwartej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane