PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

II linia metra będzie impulsem do wzmocnienia handlowej funkcji ul. Świętokrzyskiej

Autor: dlahandlu.pl 19 kwietnia 2013 12:28

Otwarcie centralnego odcinka drugiej linii metra na przełomie 2014 i 2015 będzie sprzyjać rozwojowi Nowego Światu, a dodatkowo może przyczynić się do wykreowania nowego ciągu handlowego wzdłuż ul. Świętokrzyskiej. Możliwości dla najemców przyniesie realizacja kilku projektów przewidzianych na najbliższe lata, obejmujących powstanie nowych i przebudowę istniejących budynków przy Nowym Świecie i Chmielnej.

Anna Wysocka, Dyrektor Działu Najmu Powierzchni Handlowych w Polsce, Jones Lang LaSalle, podsumowuje: „Ulice handlowe w Warszawie stopniowo zyskują na znaczeniu i stają się obiektem zainteresowania najemców, coraz częściej także z branży mody. W ostatnim czasie swoje sklepy otworzyły takie marki jak m in. COS, Food&Joy, Gucci, Giorgio Armani, YSL, czy Lanvin. Ograniczona podaż nowej powierzchni w galeriach oraz fakt, że sprzedaż na ulicach handlowych nie stanowi konkurencji dla istniejących sklepów, a jest uzupełnieniem ich oferty, zachęcają sieci do otwierania swoich butików w takich lokalizacjach. 

W aglomeracji warszawskiej przeważa segment centrów handlowych oferujący ponad 1 mln mkw. powierzchni najmu w 34 obiektach. To największe zasoby w kraju, jednak w stolicy nadal jest niedobór nowoczesnej podaży (pustostany to tylko ok. 2% wolumenu), silny popyt najemców na powierzchnię wysokiej jakości i jeden z najniższych wśród ośmiu głównych aglomeracji wskaźników nasycenia powierzchnią handlową na 1 000 mieszkańców (428 mkw.). Powyższe czynniki w połączeniu z koniunkturą i rosnącym poziomem zamożności mieszkańców aglomeracji tworzą pole dla dalszego rozwoju. Do końca 2013 r. przybędzie 40 500 mkw. powierzchni najmu. W 2014 r. zrealizowany zostać może tylko jeden projekt - Sky Fashion (17 000 mkw.). Kilka dużych przedsięwzięć przygotowywanych jest do realizacji na lata 2015 i następne. Zalicza się do nich: Galerię Wilanów (77 000 mkw.), Galerię Białołęka (60 000 mkw.), Galerię Nova (rozbudowa Auchan Piaseczno o 43 000 mkw.), rozbudowę Atrium Promenada (o 20 000 mkw.) oraz rozbudowę Tesco Kabaty (o 30 500 mkw.).
W 2013 r. spodziewany jest debiut kolejnych marek, zarówno zagranicznych (np. Gerard Darel), jak i krajowych (np. Mon Amie!).
Stawki czynszowe: Od I kw. 2012 nastąpił 5% wzrost stawek czynszowych za lokale kategorii "prime" , które obecnie wynoszą od 80 do 95 euro za metr kwadratowy miesięcznie. W rezultacie nadchodzących procesów rekomercjalizacji wiodących obiektów, stawki te mogą dalej wzrosnąć do poziomu 100 euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane