PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

IJHARS kwestionuje blisko 1/4 partii produktów drobiowych

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 14 września 2012 12:17

Przybywa osób, które czytają etykiety, by wybrać produkty najwartościowsze. Jednak informacje zawarte na etykietach wielu produktów o ich składzie i terminie przydatności do spożycia są dalekie od rzeczywistości. Potwierdzają to dane Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Jak podaje DGP, w wyniku kontroli przeprowadzonej przez IJHARS w czwartym kwartale ub.r. zakwestionowano oznakowanie prawie 22 proc. partii ocenianego mięsa drobiowego i 25,8 proc. partii przetworów drobiowych. Okazało się, że producenci bez uzasadnienia wydłużyli na etykietach okres przydatności tych wyrobów do spożycia albo nie wykazali na nich składników stosowanych w produkcji - m.in. soli i glukozy.
Eksperci oceniają, że w branży żywnościowej jest ogromna konkurencja, która prowadzi do ustalania niskich cen kosztem jakości. Część producentów ukrywa to przed konsumentami albo wprowadza ich w błąd, bo chce sprzedać swoje produkty, używając wszelkich sposobów, aby utrzymać się na rynku - czytamy w DGP.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane