IKEA buduje eko-sklep - panele słoneczne, ogród na dachu i zbieranie wody deszczowej

Autor: dlahandlu.pl 26 stycznia 2017 10:47

IKEA buduje eko-sklep - panele słoneczne, ogród na dachu i zbieranie wody deszczowej Na zdj. wizualizacja sklepu IKEA, fot. za Retail Detail

Szwedzka sieć sklepów meblowych IKEA chce zbudować w londyńskim Greenwich sklep w nowej ekologicznej formule, kładąc nacisk na zrównoważony rozwój. Plany, które wciąż muszą zostać zatwierdzone, spotkały się z pewnym oporem ze strony mieszkańców dzielnicy.

Na miejscu dawnego supermarketu Sainsbury's IKEA ma nadzieję zbudować obiekt w nowej formule, podobny wielkością do tradycyjnych sklepów sieci (czyli liczący ok.350.000 mkw.). Sklep miałby być jednak budynkiem, w którym zastosowano by liczne ekologiczne rozwiązania, wpisujące się w trend zrównoważonego rozwoju. Chodzi m.in. o ekologiczne materiały budowlane, panele słoneczne, ogród na dachu obiektu, zbieranie wody deszczowej oraz 22 stacje ładowania samochodów elektrycznych. Jednak nie każdy może się doczekać nowego sklepu: mieszkańcy sprzeciwiają się budowie, ponieważ obawiają się, że duży ruch będzie dodatkowo obciążać już i tak bardzo zatłoczony obszar.

IKEA liczy jednak, że uzyska pozwolenie na budowę od przyjacielsko nastawionej do przedsiębiorców rady dzielnicy i będzie mogła skorzystać na boomie budowlanym w Greenwich. Latem tego roku w Sheffield ruszy pierwszy eko-sklep sieci IKEA. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • bvs 2017-01-27 20:54:25

  Następna (fragment usunięty ze względu na naruszenie zasad forum - red.) sieć.

 • Eryka Brokowska 2017-01-27 08:37:16

  "Zrównoważony rozwój" taaaaaa. Może zacznijcie od ekofabryki. No tak , w Polsce ikea może sobie pozwolić na znacznie więcej i olać mieszkańców. W Szwecji by to nie przeszło. Wczoraj przed północą fabryka tak dudniła, że słychać ją było kilka kilometrów dalej przy szczelnie zamkniętych oknach. W kilku miejscowościach w 3 gminach. Banda hipokrytów.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  6,26

 • Śr

  4,36

 • Min

  3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane