IKEA na inwestycje w Zabrzu wyda 150 mln euro

Property News 17 marca 2017 09:06

IKEA na inwestycje w Zabrzu wyda 150 mln euro

Centrum handlowe Ikea w Zabrzu ma kosztować szwedzki koncern ok. 150 milionów euro. Oprócz sklepu meblowego powstanie tam wielkie centrum handlowe z przestrzenią rekreacyjną i rozrywkową wokół obiektu.

Budowa centrum handlowego Ikea w Zabrzu rozpocznie się na przełomie maja i czerwca. Jak podaje Dziennik Zachodni, na początek szwedzki koncern wybuduje drogi dojazdowe oraz rondo, które połączy z Drogową Trasą Średnicową. Centrum handlowe ma zostać otwarte pod koniec 2019 roku. Wykonawcy zostaną wybrani w drugim kwartale tego roku.

W nowym centrum współgrać mają akcenty skandynawskie i lokalne (śląskie). To współbrzmienie ma być zauważalne zarówno w architekturze, jak i w szczegółach oferty, wybiegającej znacznie poza ofertę sprzedażową. Zasadniczą ideą jest połączenie w jednym obiekcie cech charakterystycznych dla obu kultur i środowisk.

Nowe centrum Ikea Centres w Zabrzu, zajmie 76,3 tys. mkw. GLA i będzie średniej wielkości galerią z supermarketem, bogatą ofertą modową i sportową, sklepem Ikea i kilkoma uzupełniającymi markami wyposażenia wnętrz. Wstępnie zaplanowano 137 sklepów i punktów usługowych oraz parking na 2,5 tys. samochodów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane