PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Ikea podnosi płace etatowych pracowników do 15 zł brutto za godzinę

Autor: gazeta.pl 3 lutego 2016 17:46

Od stycznia pracownicy i pracownice Ikei zarabiają nie mniej niż 15 zł za godzinę. Ikea chce stać się w ten sposób atrakcyjnym miejscem pracy i przyciągać najlepszych - podaje gazeta.pl

Niedawno rząd ujawnił projekt zmian w ustawie o płacy minimalnej. Minimalna płaca godzinowa w wysokości 12 zł miałaby wejść w życie od lipca tego roku i dotyczyłaby m.in. osób pracujących na umowę-zlecenie.

Tymczasem spółka Ikea Retail, prowadząca sklepy Ikea w Polsce, zdecydowała, że od stycznia br. każdy zatrudniony na podstawie umowy o pracę pracownik Ikei zarabia co najmniej 15 zł brutto za godzinę, czy 2400 brutto miesięcznie.

Rzecznik Ikei zapewnia też, że wszyscy pracownicy sklepów sieci są zatrudniani na podstawie umowy o pracę. Skąd więc płaca godzinowa? - W ten sposób się rozliczamy. W zależności od miesiąca zatrudnieni w Ikei przepracowują różną liczbę godzin - mówi Katarzyna Balashov.

Na całym świecie Ikea zatrudnia ok. 150 tys. osób, w Polsce - ok. 15 tys. Prowadzi ponad 300 sklepów niemal w 30 krajach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Eryka Brokowska 2016-02-04 07:22:30

  Z doświadczenia mieszkańców Łodzi i okolic wynika, że ikea to banda hipokrytów. Fabryka ikea hałasuje i dudni od dwóch lat mieszkańcom Łodzi i okolic. Zapewnia, że nie przekracza dopuszczalnego poziomu hałasu, a po rzekomych wyciszeniach cała okolica huczy jak huczała. Słychać ją przy zamkniętych szczelnie oknach i zasłoniętych roletach 2 km (!) dalej. To nie do pomyślenia. W Szwecji nie mogliby sobie pozwolić na takie olewanie ludzi. I to wszystko firma, która mieni się pro-ekologiczną, społecznie odpowiedzialną i promującą zrównoważony rozwój :/. Ikea to banda hipokrytów.  Na swoim profilu społecznościowym ikea cenzuruje wpisy i blokuje użytkowników, którzy skarżą się na hałas z fabryki,. Więcej informacji oraz zrzuty z ekranu dostępne są na moim profilu na fejsbuku. Zapraszam.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,40

 • Śr

  4,43

 • Min

  2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane