IKEA podsumowuje miniony rok

Autor: pr/dlahandlu.pl 5 lutego 2014 12:10

Rok 2013 dla Inter IKEA Centre Group Poland był czasem intensywnej pracy związanej z budową nowego pasażu handlowego w poznańskim Parku Handlowym Franowo oraz przygotowaniami do rozpoczęcia rozbudowy wrocławskiego Parku Handlowego Bielany oraz realizacji nowej inwestycji w Lublinie. Dodatkowo, w minionym roku spółka nabyła warszawskie Centrum Handlowe Wola Park. Ubiegły rok Inter IKEA Centre Group Poland zamknęła ze wzrostem obrotów i odwiedzalności w zarządzanych przez siebie obiektach.

W 2013 roku Inter IKEA Centre Group Poland odnotowała w zarządzanych obiektach wzrost obrotów na poziomie 4 proc. i odwiedzalności 3 proc.
w porównaniu z rokiem poprzedzającym. Obecnie spółka zarządza ośmioma parkami i centrami handlowymi zlokalizowanymi w największych miastach kraju: trzech w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu.

Do jednego z najbardziej znaczących przedsięwzięć 2013 roku Inter IKEA Centre Group Poland może zaliczyć budowę nowego pasażu handlowego
w Parku Handlowym Franowo w Poznaniu, który został otwarty 25 września. Dzięki rozbudowie powierzchnia handlowa obiektu powiększyła się o prawie 14 tys. mkw. i wynosi obecnie 80 tys. mkw. 

W minionym roku proces przygotowań do rozbudowy wrocławskiego Parku Handlowego Bielany wszedł w kolejną fazę. W maju 2013 r. sklep IKEA został przeniesiony do nowego, większego i nowocześniejszego budynku, a następnie rozpoczął się demontaż starego budynku sklepu, który zakończy się niebawem. 

W Lublinie także w 2013 r. trwały przygotowania do realizacji nowej inwestycji spółki -centrum handlowo-rozrywkowego ze zintegrowanym sklepem IKEA. Spółka czeka obecnie na uprawomocnienie kilku brakujących pozwoleń do rozpoczęcia inwestycji.
Do ostatnich z ubiegłorocznych inwestycji zrealizowanych przez Inter IKEA Centre Group Poland należy zakupCentrum Handlowego Wola Park
w Warszawie. Wola Park, posiadający obecnie 175 najemców, stała się bardzo ważnym elementem w wachlarzu produktów spółki. Inter IKEA Centre Group Poland, doceniając atrakcyjność i potencjał centrum, wiosną br. rozpocznie jego rozbudowę.

Inter IKEA Centre Group Poland dostosowuje się do trendów i oczekiwań klientów dbając o stały rozwój portfolio najemców. Do najważniejszych najemców pozyskanych w istniejących obiektach w 2013 r. należą m.in.: Pepco, Time Trend, Esotiq (Port Łódź), Elen Meble, Ruck Zuck, Galerie VENIS, TK Maxx oraz pierwszy w Polsce sklep sieci Sports Direct (Park Handlowy Targówek i Domoteka), Deichmann, Everynails (Park Handlowy Matarnia), Sharda Home, DlaSpania, pierwszy salon mebli i wyposażenia kuchennego w Polsce - IXINA (Park Handlowy Janki), Jula, Bel-Pol, Jysk, Sports Direct, Maxi Zoo (Park Handlowy Franowo), DOMUS i Vinotti (Park Handlowy Rawa) oraz Jysk i Trendy Shop (Park Handlowy Bielany).WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,89

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane