IKEA robi fronty kuchenne z butelek PET

PropertyDesign.pl 3 lutego 2017 12:51

IKEA robi  fronty kuchenne z butelek PET Fot. mat. pras. IKEA

W sklepach IKEA można nabyć fronty kuchenne Kungsbacka. To pierwsze fronty w ofercie IKEA w 100 proc. wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu – drewna i plastiku - informuje www.propertydesign.pl.

Na całym świecie wykorzystywane są miliardy plastikowych butelek. Niektóre zostają przetworzone i użyte jako materiał na nowy produkt, jednak zdecydowana większość z nich to niewykorzystane odpady. IKEA, wykorzystując do produkcji materiały z recyklingu, przyczynia się do poprawy sytuacji środowiska.

Matowe fronty Kungsbacka w kolorze antracytowym to odpowiedź IKEA na konieczność ochrony zasobów naturalnych i próba ponownego wykorzystania odzyskanych materiałów. Wykonane zostały z drewna poddanego recyklingowi, zabezpieczonego plastikową folią wyprodukowaną z butelek PET z recyklingu. Projekt rozwijał się przez dwa lata – od koncepcji do pierwszej produkcji. Wraz z włoskim dostawcą IKEA poszukiwała odpowiedniego materiału do wykonania frontów kuchennych. Przeprowadzone badania pozwoliły na opracowanie i wyprodukowanie całkowicie nowego materiału na rynku – folii wykonanej ze zużytych butelek PET, zebranych w japońskich miastach.

Więcej czytaj na www.propertydesign.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,79

  • Śr

    2,29

  • Min

    1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane