Ikea stawia na mniejsze formaty, wkrótce może pojawić się przy głównych ulicach

Autor: The Telegraph/dlahandlu.pl 25 czerwca 2015 10:58

Ikea może wkrótce pojawić się na głównych ulicach Wielkiej Brytanii. Będzie to wynikiem nowej strategii grupy polegającej na otwieraniu mniejszych sklepów. Sieć chce zmniejszyć odległość jaką muszą pokonać klienci, aby dotrzeć do wielkich magazynów ulokowanych najczęściej na obrzeżach miast - podaje The Telegraph.

Pierwszy mniejszy sklep zostanie otwarty jesienią w Norwich. Podobne działają już w Hiszpanii, Norwegii i Finlandii.

Obecnie, klienci miasta Norwich muszą jechać ponad dwie godziny do najbliższego sklepu Ikea.

Otwieranie mniejszych placówek, coraz bliżej centrów miast wpisuje się w ogólnoświatowy trend, aby być "bliżej klienta", który nie ma czasu na kilkugodzinne wyprawy na zakupy. Pomysł firmy Ikea z pewnością pomoże jej zdobyć nowych klientów.

Ikea w Polsce ma osiem sklepów. W drugiej połowie 2015 roku pierwszych klientów powita sklep w Bydgoszczy. Jak podkreśla Evelyn Higler, prezes Ikea Retail w Polsce, nasz kraj zajmuje ważne miejsce w strategii firmy. - Polska już od czterech lat pozostaje w pierwszej trójce krajów na świecie, gdzie Ikea odnotowuje najszybsze tempo wzrostu sprzedaży - mówiła prezes przy okazji publikacji wyników za ubiegły rok.

Na razie polscy klienci czekają na sklep internetowy. Niedawno władze sieci zapowiedziały, że umożliwią zakupy przez internet we wszystkich krajach, w których Ikea posiada stacjonarne sklepy. Szwedzki koncern handlowy jest obecny jest na 27 rynkach, jednak tylko w 13 klienci mogą dokonywać zakupów przez internet. W Polsce koncern daje tylko możliwość sprawdzenia dostępności produktu w danym sklepie.

Dochód netto Grupy Ikea za rok finansowy 2014 (trwający od 1 września 2013 roku do 31 sierpnia 2014 roku) wyniósł 3,3 miliarda euro. W sklepach należących do Grupy na całym świecie odnotowano 716 milionów wizyt, natomiast na stronie IKEA.com

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    12,01

  • Min

    8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane