IKEA straciła certyfikat ekologiczny

Autor: gazeta.pl 24 lutego 2014 13:39

IKEA nie może już pochwalić się certyfikatem firmy, która wyjątkowo sumiennie podchodzi do kwestii ochrony lasów - poinformowała gazeta.pl za "The Daily Mail".

Swedwood, firma odpowiedzialna za dostarczanie drewna do fabryk IKEI, działała na terenie Karelii za pozwoleniem rosyjskich władz. Operacja ta została certyfikowana przez FSC w 2006 roku. Zezwolenie na wycinkę nie dotyczyło jednak najstarszych drzew. Zabraniało też wycinania drzew rosnących na zboczach, aby chronić teren przed erozją.

"IKEA bardzo poważnie podchodzi do zrównoważonego pozyskiwania surowców i zasad certyfikacji FSC. Uznajemy utratę certyfikatu w regionie Karelia za przejściową. Informacja o wycince 600-letnich drzew jest nieścisła. Las, który dzierżawimy w Karelii jest lasem z odnowienia naturalnego i średni wiek drzew wynosi 160 lat. W regionie Karelia znajdują się także tereny zaklasyfikowane jako Lasy o Wysokiej Wartości Przyrodniczej (HCFV, zgodnie z definicją przyjętą przez FSC). Nie prowadzimy wycinki na tych terenach. Uwagi w Karelii dotyczyły głównie zagadnień związanych z wyposażeniem i szkoleniem pracowników i w większości przypadków wprowadzono już konieczne zmiany. Obecnie intensywnie pracujemy nad odzyskaniem certyfikacji FSC w zakładzie w Karelii" - czytamy w oświadczeniu Ikei.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,80

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane