Ikea zapewni klientom fachową pomoc przy składaniu mebli

Autor: gazeta.pl 28 września 2017 20:17

Ikea zapewni klientom fachową pomoc przy składaniu mebli Fot. Shutterstock.com

Ikea przejęła start-up TaskRabbit. Sieć wykupiła 100 proc. akcji startupu, który pozwala na szybkie wynajęcie pomocnika do różnych prac, w tym wykończeniowych - czytamy na gazeta.pl.

W Wielkiej Brytanii start-up współpracuje ze szwedzkim gigantem meblowym. Pracownicy TaskRabbit za stałą stawkę skręcają meble kupione w Ikei. Podobne usługi start-up świadczy w Nowym Jorku.

TaskRabbit pozwala w łatwy sposób znaleźć pomocnika do prostych zadań. Na platformie popularne są tzw. złote rączki, zadania związane z instalacją, przenoszeniem i składaniem mebli, prace w ogrodzie itd. Firma bezpośrednio zatrudnia tylko 60 osób, ale w ramach platformy 60 tys. pomocników z USA i Wielkiej Brytanii łapie dodatkowe zlecenia - czytamy na gazeta.pl.

Ikea Group, największy sprzedawca domowych mebli na świecie, podpisała warunkową zgodę na przejęcie 100 proc. udziałów w TaskRabbit, firmie zarządzającej platformą usług na żądanie – napisano w oficjalnym komunikacie Ikei.

Umowa została podpisana 25 sierpnia, a wejdzie w życie w październiku. Choć Ikea będzie wtedy właścicielem TaskRabbit, to firma pozostanie niezależna i w dalszym ciągu będzie umożliwiać świadczenie zróżnicowanych usług, nie tylko na rzecz Ikei.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    4,77

  • Min

    2,89

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane