Ile kosztują torby foliowe w wybranych sieciach handlowych

www.portalspozywczy.pl 9 stycznia 2018 17:32

Od 1 stycznia br. obowiązuje w Polsce opłata recyklingowa, która ma na celu ograniczyć liczbę foliowych torebek wykorzystywanych przez klientów sklepów i zachęcić ich do inwestycji w torby wielokrotnego użytku. Opłata wynosi 20 groszy za sztukę plus 5 groszy podatku VAT. Opłatą objęte są wszystkie torebki foliowe o grubości od 15 do 50 mikrometrów. Redakcja portalspozywczy.pl sprawdziła, jak wyglądają obecnie opłaty za jednorazowe torebki foliowe oraz torby wielokrotnego użytku w wybranych sieciach handlowych.

 

Auchan
Auchan od 2 stycznia nie oferuje klientom jednorazowych toreb foliowych. Do tej pory były one darmowe, ale wraz z wejściem ustawy sieć całkowicie z nich zrezygnowała. W zamian za to klienci mają wybór pomiędzy reklamówkami wielokrotnego użytku (grubszymi), z których najtańsza kosztuje 0,25 gr. Oferujemy więc torby wielokrotnego użytku od 0,25 gr poprzez 0,35 gr. Można również nabyć torby wielokrotnego użytku po 1,75 zł i 1,95 zł - cena zależy od pojemności.

Biedronka
Biedronka oferuje następujące rodzaje torebek foliowych: nowe, mocniejsze i grubsze (powyżej 50 mikrometrów), a dodatkowo promujące ochronę środowiska, w cenie 25 gr/szt., większe reklamówki w cenie 44 gr/szt., których szata graficzna została odświeżona i zbudowana na bazie grafik Pawła Jońcy, największe i najbardziej wytrzymałe torby z polipropylenu po 2,99 zł/szt., bezpłatne cienkie torebki foliowe (o grubości do 15 mikrometrów) na produkty sprzedawane luzem, np. owoce i warzywa, tzw. „zrywki”. 

Czytaj także: Biedronka znalazła sposób, aby nie płacić opłaty recyklingowej i na tym zarobić

Carrefour
- Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Finansów z dnia 22.12.2017, od 01.01.2018 r. w sklepach sieci Carrefour Polska wprowadzona została opłata recyklingowa w wysokości 0,20 zł netto +VAT na wszystkie torby kasowe sprzedawane w naszych sklepach. W praktyce oznacza to, że cena sprzedaży na wszystkich torbach kasowych wzrosła o 0,25 zł brutto. W sklepach Carrefour Polska klienci mają do dyspozycji podstawowe torby kasowe, do produkcji których wykorzystana jest trzcina cukrowa oraz grubsze, wzmocnione torby wykonane z folii LDPE - informuje Biuro Prasowe Carrefour Polska. 

Grupa Chorten
- Jako Grupa Chorten zrzeszająca 1200 sklepów na terenie Polski, nie narzucaliśmy naszym placówkom partnerskim konkretnej stawki, ponieważ nie jesteśmy jednolitą siecią handlową czy twardą franczyzą. Oczywiście, tak jak w przypadku całego sektora handlowego - cena reklamówek została podniesiona o opłatę recyklingową – 20 gr, zgodnie z nowym prawem, ale w związku z tym, że właściciele sklepów Chorten zaopatrują się samodzielnie u różnych dystrybutorów reklamówek, w ich punktach nie ma jednolitej ceny na te opakowania. 

Kaufland
Biuro Prasowe sieci handlowej Kaufland informuje, że cena najtańszej torebki od 1 stycznia br. to 0,33 gr. W ubiegłym roku było to 0,08 gr. Ceny pozostałych toreb pozostały na tym samym poziomie tj.  papierowa – 0,99 zł, ldpe z uchem – 0,44 zł, termiczna – 2,99 zł, PP – 4,99 zł.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,32

  • Śr

    7,01

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8744

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane