IMB Asymetria projektantem Silesia Outlet w Gliwicach

Autor: dlahandlu.pl 11 stycznia 2017 11:29

Projekt budynku centrum wyprzedażowego Silesia Outlet w Gliwicach przygotowała IMB Asymetria, która zaprojektowała także obiekty tj. : Galeria Krakowska, Gemini Park Bielsko-Biała, Bonarka City Center, Futura Park Modlniczka w Krakowie.

Projekt budynku zakłada powstanie bryły z charakterystycznym motywem szachownicy na elewacji.

Konstrukcja budynku powstała na bazie koncepcji wewnętrznych uliczek, przy których zlokalizowane będą sklepy oraz punkty usługowe.

W liczącym 20 tys. mkw. GLA Silesia Outlet znajdzie się ponad 120 salonów brandów odzieżowych oraz obuwniczych. Prace budowlane rozpoczną się w II połowie 2017 roku, a otwarcie zaplanowano na rok 2018. Inwestorem projektu jest 6B47 Poland, firma koncentrująca się na projektach w głównych miastach i aglomeracjach Polski. Należy do grupy 6B47 Real Estate Investors AG, aktualnie rozwijającej i realizującej projekty w sektorze nieruchomości o łącznej wartości inwestycji przekraczającej miliard euro. Obiekt postanie obok Auchan i Leroy Merlin.
Za wynajem Silesia Outlet odpowiada The Blue Ocean Investment Group (BOIG), agencja specjalizująca się m.in. w wynajmie powierzchni komercyjnych w centrach wyprzedażowych. To już siódmy outlet komercjalizowany przez tę agencję.

IMB Asymetria to polskie biuro architektoniczne z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu wielu obiektów outletowch, m.in. Kraków Factory. Obecnie biuro projektuje jeden z największych projektów handlowych we Wrocławiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane