PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

IMM: Z analizy mediów społecznościowych wynika, że rośnie patriotyzm gospodarczy

Autor: wnp.pl 6 kwietnia 2016 14:52

W Polsce rośnie moda na patriotyzm gospodarczy, bowiem Polacy chętnie deklarują, że kupują krajowe produkty i często polecają rodzime firmy.

Tak można stwierdzić na podstawie analizy mediów, zarówno tradycyjnych, jak i społecznościowych. Coraz częściej pojawiają się tam też argumenty, że jakość polskich produktów nie odbiega od zagranicznych.

Fakro, Drutex, Inglot, CCC, CD projekt, PESA - to tylko niektóre wymieniane w ich treści firmy, podawane za przykład międzynarodowego sukcesu.

Takie są wnioski z analizy Instytutu Monitorowania Mediów, przeprowadzonych w ciągu dwóch ostatnich tygodni.

Zdaniem autorów analizy, Polacy w serwisach społecznościowych często deklarują dumę z krajowych produktów, a w mediach pojawia się coraz więcej wzmianek o patriotyzmie gospodarczym.

Na przełomie marca i kwietnia dyskusję na ten temat rozbudził m.in. materiał wyemitowany przez niemiecką stację TV ośmieszający aplikację „Pola”, która pomaga odróżnić produkty polskie od tych wyprodukowanych za granicą.

Jak wynika z monitoringu IMM, tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni publikacje na temat „Poli” mogły zostać wyświetlone ponad 2,3 mln razy. Aż 96 proc. komentarzy na temat „Poli”, w których padły słowa nacechowane emocjonalnie, miało wydźwięk pozytywny.

Aplikacja „Pola”, dzięki której możemy sprawdzić pochodzenie produktów i wkład krajowy, zadebiutowała w listopadzie 2015 roku. Powstała w partnerstwie społeczności Koduj dla Polski, Klubu Jagiellońskiego oraz Instytutu Logistyki i Magazynowania Politechniki Warszawskiej.

„Pola” zyskała blisko 200 tys. użytkowników, a przy jej pomocy produkty w sklepach zeskanowano ponad 2 mln razy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,30

  • Min

    1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane