Immofinanz przejmuje 8 parków handlowych Stop Shop

Property News 14 listopada 2016 16:33

Immofinanz rozszerza portfel Stop Shop do łącznie 66 parków handlowych dzięki przejęciu ośmiu kolejnych obiektów.

Immofinanz kontynuuje ekspansję swojej marki parków handlowych Stop Shop, rozszerzając swój portfel dzięki nabyciu ośmiu nowych lokalizacji na Słowacji i Węgrzech. Cena nabycia tych nieruchomości wynosi ok. 79,0 mln euro.

Nowo nabyte parki handlowe są wynajęte w ok. 98 proc. i generują roczne dochody z najmu w wysokości ok. 6,6 mln euro. Transakcje zostaną zamknięte w kilku etapach, prawdopodobnie pod koniec pierwszego kwartału 2017 roku.

W następstwie tego portfel Stop Shop, Immofinanz będzie składał się z 66 parków handlowych w siedmiu krajach, z łącznie ok. 449 tys. mkw. powierzchni najmu. Wartość księgowa tego portfela wyniesie ponad 600 mln euro. Kolejne obiekty typu Stop Shop są aktualnie w fazie przygotowania zarówno w Serbii jak i Polsce.

- Naszym celem jest zwiększenie liczby Stop Shop-ów do ponad 100 w ciągu najbliższych lat, poprzez naszą działalność deweloperską ale również dalsze przejęcia - dodał.

Nieruchomości na Słowacji to sześć parków handlowych w miastach Bardejov, Michalovce, Prievidza, Roznava, Preszow i Bratysława Raca. Stroną sprzedającą jest austriacka firma WM Invest. Transakcja ta poszerzy ofertę parków handlowych Immofinanz na Słowacji do 16 lokalizacji z łącznie 112 tys. mkw. powierzchni najmu.

Pozostałe przejęcia obejmują parki handlowe w węgierskich miastach Hatvan i Szolnok. Sprzedającym jest Real 4 You Immobilien. Na Węgrzech, marka Stop Shop wzrośnie teraz łącznie do 14 obiektów z 128 000 mkw. powierzchni najmu.

Każdy z ośmiu przejętych parków handlowych ma od 7 000 mkw. do 9 300 mkw. powierzchni najmu, i charakteryzuje się mieszanką najemców, takich jak: Deichmann, Takko, JYSK oraz C&A.Po sfinalizowaniu transakcji obiekty zostaną przebrandowane zgodnie z koncepcją Stop Shop.

Stop Shop jest marką Immofinanz dla parków handlowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Portfel STOP SHOP Immofinanz obejmuje łącznie 66 parków handlowych, (uwzględniając najnowsze przejęcia), w siedmiu krajach: Słowacja (16), Węgry (14), Austria (11), Czechy (10), Polska (6), Słowenia (6) oraz Serbia (3).

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    18,59

  • Śr

    15,07

  • Min

    10,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane