Immowidzew właścicielem 18,5 proc. akcji MarcPolu

Autor: Małgorzata Bożym, www.dlahandlu.pl 17 kwietnia 2012 11:50

Immowidzew właścicielem 18,5 proc. akcji MarcPolu

Spółka Immowidzew (właściciel jednego z marketów E.Leclerc w Warszawie) kilka dni temu przejęła na własność w ramach postępowania egzekucyjnego 166 000 akcji spółki Marcpol S.A.,co stanowi ok. 18,5 % w kapitale akcyjnym spółki.

Władze Immowidzew w rozmowie z portalem dlahandlu.pl zapowiadają, że wkrótce ujawnią swoje plany inwestycyjne związane z nabytymi akcjami.

Przypomnijmy, ostatnio o tej sprawie informowaliśmy w lutym br. Pisaliśmy, że pod koniec grudnia odbyła się druga licytacja komornicza akcji spółki MarcPol., należących do Marka Mikuśkiewicza, dłużnika Immowidzew Sp. z o.o. Po zakończeniu licytacji, Immowidzew podjął decyzję o przejęciu na własność 166 000 akcji MarcPol S.A. za dokonaniem zaliczenia na wartość wierzytelności przysługującej jej wobec Marka Mikuśkiewicza.

W stanowisku MarcPolu, przedstawiciele spółki informowali wtedy, że w ich ocenie nie dojdzie do przejęcia przez Immowidzew sp. z o.o. jakichkolwiek akcji wyemitowanych przez MarcPol S.A., w szczególności mniejszościowego pakietu 166.000 akcji stanowiącego 18 proc. wszystkich akcji MarcPol S.A. i - zgodnie z przepisami kodeksu spółek handlowych oraz statutem spółki - nie dającego jego posiadaczowi jakiegokolwiek wpływu na spółkę i jej działalność.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    5,54

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane