Impel ma kontrakt z Auchan na 2,8 mln zł rocznie

Autor: dlahandlu.pl 16 maja 2016 10:43

Ponad 471,5 mln zł przychodów ze sprzedaży wypracowała w I kwartale 2016 r. Jest to o 11,3 proc. więcej rdr. Grupa Impel. Dostawca usług outsourcingowych pozyskał nowe kontrakty, jednak wyższe koszty pracy i trwające negocjacje w sprawie waloryzacji wartości umów z kontrahentami spowodowały pogorszenie zyskowności Grupy w pierwszych miesiącach bieżącego roku.

 -Cieszy nas, że udaje nam się zarówno podpisywać umowy z nowymi kontrahentami, jak i rozszerzać współpracę z dotychczasowymi. Dobrym przykładem może być kontrakt z Auchan. Od podpisania kontraktu systematycznie zwiększamy liczbę obiektów będących pod naszą opieką - powiedział Grzegorz Dzik, prezes Grupy Impel. Umowa na usługi ochrony została podpisana z Auchan w lipcu ubiegłego roku i początkowo obejmowała 3 obiekty. Obecnie jest ich już 14, a łączna wartość kontraktu to 2,8 mln zł rocznie.

Należące do Grupy Impel firmy zależne podpisały też kontrakty z Volkswagen Poznań, mBankiem oraz na ochronę i utrzymanie czystość katowickiego Spodka i otwartego w ubiegłym roku Międzynarodowe Centrum Kongresowego (MCK) w Katowicach. MCK i Spodek to kolejne obiekty, wchodzące w skład tzw. Strefy Kultury (należą do niej również Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia i Muzeum Śląskie), które znalazły się w portfolio Grupy Impel. Łączna kwota, na którą opiewają wszystkie kontrakty z podmiotami wchodzącymi w skład Strefy Kultury, wynosi rocznie 8,3 mln zł.
Ze względu na fakt, że od 1 stycznia 2016 r. weszła w życie nowelizacja Ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, której głównym efektem był wzrost kosztów pracy, pomimo wzrostu przychodów ze sprzedaży Grupy Impel odnotowano spadek rentowności. Skonsolidowany zysk netto przypadający akcjonariuszom podmiotu dominującego wyniósł po trzech miesiącach 2016 r. 2,2 mln zł wobec 4,1 mln zł rok wcześniej. -  Z dużym prawdopodobieństwem w 2017 roku czeka nas kolejna podwyżka kosztów związana z wzrostem minimalnego wynagrodzenia - wyjaśnił Wojciech Rembikowski, wiceprezes Grupy Impel.
Z początkiem przyszłego roku ma wejść w życie podwyżka do 12 zł minimalnej stawki godzinowej za pracę dla zatrudnionych na umowę zlecenie i samozatrudnionych, którzy jednoosobowo świadczą usługi dla firm.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,99

  • Śr

    7,13

  • Min

    5,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane