PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Import produktów z Portugalii do Biedronki wzrósł o 60 proc. rdr.

Autor: dlahandlu.pl 30 lipca 2015 19:03

W porównaniu z danymi za pierwsze półrocze roku 2014, import produktów portugalskich do Biedronki wzrósł o ponad 60%, szczególnie dotyczy to owoców – głównie cytrusowych, mango i melonów; warzyw – głównie brokułów, czosnku, pomidorów i fasoli oraz wina, którego eksport z Portugalii osiągnął prawie trzy miliony litrów.

Stanowiące około 47% całkowitych obrotów, produkty marki własnej Biedronki, nadal były jednym ze strategicznych filarów podaży.

W pierwszym półroczu sieć uruchomiła 83 sklepy, a według GFK, Biedronka w pierwszych 5 miesiącach roku 2015 umocniła swój udział w rynku o 2,3 punktu procentowego (rdr).


Podobał się artykuł? Podziel się!
 • zbulwersowany 2015-07-31 15:44:58

  Dwadzieścia lat temu, kiedy powstawały pierwsze sklepy wielkopowierzchniowe sieci zachodnich podpowiadałem, żeby zastrzec obowiązek posiadania w towarze: max 25 % produktów nie polskich, 25 % produktów pochodzenia z danego regionu gdzie jest sklep i 50% pozostałych produktów od polskich dystrybutorów i hurtowni. Nie udzielać zwolnień z podatków na 10 lat i nie dotować do zatrudnionych pracowników. Już wtedy widziałem, że jest to tworzenie rynków zbytu dla producentów zachodnich. Rządzących i prezydenta należy postawić przed Trybunał Stanu za zagładę Polskości i Polski w rozumieniu gospodarczym. To oni za pośrednictwem Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno Spożywczych, Państwowej Inspekcji Handlowej skutecznie niszczą całą polską produkcję i handel. Ludzie młodzi uciekają z tego chorego kraju i chorych urzędników i urzędów i mają rację. Pozostaną w tym kraju urzędnicy i emeryci.

 • mario 2015-07-31 14:38:29

  Cała Polska to wiedziała że tak będzie, mądrzy ludzie mówili o tym i ostrzegali decydentów, nie róbcie tak, nie pozwalajcie tym i im podobnym rekinom niszczyć Polskiego przedsiębiorcy i rolnictwo, ale decydenci mieli i mają to w d...e !!! Polska będzie za parę lat bezludnym państwem, a markety będą świecić pustkami, dzięki naszym decydentom. Dajcie i większe fory panowie decydenci, więcej odznaczeń i wyróżnień, chwalcie tych cwaniaków za bezkrwawy rozbiór Polski - aż się wierzyć nie chce że w pięknym kraju jakim jest Polska, niegdyś bogatym i prawie samowystarczalnym, szczęśliwych ludzi, pracowitych, kreatywnych - stało się co coś, co nigdy nie powinno się stać - z normalnych ludzi robi się "białych murzynów" czyli niewolników we własnym kraju - odważniejsi i cwańsi uciekają i nie wracają, bo perspektyw bycia niewolnikiem we własnym kraju nikomu nie odpowiada. "0" perspektyw w każdym temacie.!!!!!!!

 • Rolnik 2015-07-31 13:59:13

  Wiadomo było, że najpierw wykończą polski handel, a teraz się wezmą za wykończenie polskiego rolnictwa i przemysł. Biedrona to dramat dla polskiej gospodarki, to "sukces" dla Polski w ocenie krótkowzrocznych i nie znających się na ekonomii. Za grabież dostają jeszcze odznaczenia.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,40

 • Śr

  4,43

 • Min

  2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane