InBook zakończył 2015 r. mocnym wzrostem przychodów ze sprzedaży

Autor: www.dlahandlu.pl 3 marca 2016 11:16

Spółka InBook działająca w branży e-commerce, zakończyła 2015 r. mocnym wzrostem przychodów ze sprzedaży. Firma zanotowała 14 tys. zł zysku netto w 4 kw. 2015 r. przy przychodach wynoszących 1.364 tys. zł. W analogicznym okresie 2014 r. zysk netto sięgnął 56 tys. zł, a przychody ukształtowały się na poziomie 1.105 tys. zł.

Cały 2015 r. InBook S.A. zamknął stratą w kwocie 57 tys. zł, a wartość sprzedaży wyniosła 3.802 tys. zł. Rok wcześniej firma odnotowała stratę netto sięgającą 85 tys. zł przy przychodach przekraczających 4.226 tys. zł. Znaczący wzrost sprzedaży w 4 kw. ub. roku o 23% w ujęciu rdr. był rezultatem zwiększenia liczby zrealizowanych zamówień. InBook S.A. cały czas umacnia swoją pozycję na rynku sprzedaży książek w internecie, co powinno pozwolić na dalszy wzrost wypracowywanych przychodów oraz poprawę osiąganych rentowności.

- Początek 2016 roku przyniósł nam kilka istotnych zmian, które postanowiliśmy wdrożyć. Zaczęliśmy poszerzać współpracę z obecnymi oraz nowymi dostawcami, tak aby cały czas zwiększać asortyment sprzedażowy. Chcemy także zmodernizować pozostałe sklepy, dzięki temu nie tylko sklep inbook.pl będzie w pełni przystosowany do urządzeń mobilnych. Cały czas implementujemy nowe systemy, które pozwalają zwiększać sprzedaż i dotrzeć do nowych klientów. Po pierwszych dwóch miesiącach można już powiedzieć, że obsłużyliśmy prawie 40% więcej zamówień niż w analogicznym okresie 2015 roku. Szersze plany rozwoju na ten rok z pewnością jeszcze opublikujemy w niedługim czasie. Potwierdzeniem poprawy sytuacji firmy jest fakt, że w ostatnim czasie największy akcjonariusz spółki - ABS Investment S.A., zwiększył zaangażowanie do blisko 30%. Liczę bardzo na współpracę z ABS szczególnie w zakresie poszukiwania firm do przejęcia oraz synergii sprzedaży z ich inną spółką portfelową - Outdoorzy S.A. - komentuje Jakub Dębski, prezes zarządu spółki InBook S.A

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane