Inmedio z największą ilością sklepów w galeriach handlowych w Szczecinie

Property News 10 lipca 2014 13:16

W Szczecinie działa obecnie 11 centrów handlowych o łącznej powierzchni najmu 275 tys. mkw. GLA. Nasycenie powierzchnią kształtuje się na poziomie 495 mkw. na tysiąc mieszkańców. Najwyższe czynsze oscylują w granicach 37 - 39 euro za mkw. miesięcznie. W mieście aktualnie nie jest realizowany żaden projekt handlowy, ale prowadzone są rozmowy z potencjalnymi najemcami dla projektów rozbudowy istniejących obiektów - wynika z publikacji firmy Colliers International "Centra handlowe w Szczecinie I poł. 2014".

- Szczecin to najmniejszy rynek handlowy w grupie ośmiu aglomeracji. Działają tu tradycyjne centra handlowe, które stanowią 89 proc. całości zasobów. Znajdziemy tu także parki handlowe (5 proc.) oraz jedno centrum wyprzedażowe. Ze względu na brak nowych projektów handlowych współczynnik pustostanów utrzymuje się na niskim i stabilnym poziome 2 proc. - stwierdza Katarzyna Michnikowska, starszy analityk w Dziale Doradztwa i Badań Rynku w Colliers International.

W Szczecinie działa 720 sklepów. Największa grupa najemców to sklepy z sektora mody (26 proc.) i usług (12 proc.). Licznie reprezentowane są także branże: restauracje i kawiarnie (11 proc.), buty, odzież i art. skórzane (10 proc.) oraz zdrowie i uroda (7 proc.). Największą ilość sklepów posiada sieć salonów Inmedio oraz operatorzy GSM.

Pierwsze obiekty handlowe w Szczecinie powstały w drugiej połowie lat 90-tych. Rok 2003 był przełomowy, oddano wówczas do użytku pierwsze śródmiejskie centrum handlowe Galaxy o łącznej powierzchni najmu 42 tys. mkw. Drugie śródmiejskie centrum handlowe Galeria Kaskada (43 tys mkw.) oddano do użytku w 2011 roku. Rok później powstał Outlet Park Szczecin - pierwsze wyprzedażowe centrum aglomeracji szczecińskiej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane