Innowacyjne rozwiązania we francuskim Carrefourze

Autor: dlahandlu.pl za Retail Detail 31 marca 2017 12:58

Francuska sieć Carrefour przedstawiła kilka innowacji, koncentrując się na usługach oszczędzających czas. Wkrótce wprowadzi je na rodzimym rynku.

Pierwszym pomysłem jest "Panier Cuistot" firmy Ooshop, czyli pudełko na posiłek za 20 euro. Zestaw zawiera od 2 do 4 przepisów oraz produkty niezbędne do ich przygotowania. Przepisy można wybierać z listy około kilkunastu, będą się zmieniały co tydzień. Kiedy zamówienie zostanie złożone, będzie dostarczone w ciągu 24 godzin w Paryżu za opłatą w wysokości 2,9 euro. Pierwsze testy tej usługi odbyły się w styczniu 2016 r. w sklepie internetowym Ooshop i jest to rozszerzenie tej konkretnej usługi.

Kolejną innowacją jest urządzenie (czytnik) Pikit, które skanuje kody kreskowe i natychmiast dodaje dany towar do internetowego koszyka klienta. Zostało ono wprowadzona już w grudniu 2015 r., ale w najnowszej wersji pojawią się nowe funkcje, takie jak możliwość automatycznego, cyklicznego dodawania artykułów. Również funkcjonalność głosowa urządzenia uległa poprawie. Pikit zaproponuje również inne produkty, gdy żądany produkt nie jest dostępny w sklepie Carrefour.

Kolejnym ułatwieniem dla klientów ma być Livraison Express - konto Carrefoura z Amazon Prime. Sieć uruchomiła serwis w październiku 2016 roku, ale teraz rozszerza go na ponad 3000 produktów. Zamówienia można składać w dzień i w nocy, ale przesyłki będą dostarczane tylko w godzinach 9-22. Francuski start-up Stuart obsłuży dostawy do domu.

Na razie Livraison Express będzie dostępny tylko w Paryżu, Neuilly, Levallois, Malakoff, Vanves i Bagnolet. Od maja 2017 r. w Lyonie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,50

  • Śr

    6,94

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane