InPost i partner detaliczny wchodzą w projekt odbioru żywności ze specjalnych paczkomatów

www.portalspozywczy.pl 16 kwietnia 2015 15:01

InPost i partner detaliczny wchodzą w projekt odbioru żywności ze specjalnych paczkomatów fot. InPost

Jeszcze w tym roku Grupa Integer.pl uruchomi projekt instalowania urządzeń do przechowywania żywności, w który będzie zaangażowany partner technologiczny i detaliczny oraz duży gracz z branży e-commerce. Grupa prowadzi w tym zakresie negocjacje z trzema partnerami detalicznymi i wybierze tego, który zaproponuje najlepsze warunki - dowiedział się serwis portalspozywczy.pl.

- Punkty odbioru będą w naszych Paczkomatach, które zostaną rozbudowane o dodatkowe moduły umożliwiające przechowywanie żywności w różnych warunkach – od produktów chłodzonych po mrożone. Wszystko będzie zabezpieczone, tak aby zachować ciągłość i bezpieczeństwo łańcucha dostaw. W przypadku żywności ważne są nie tylko czas i wygoda odbioru, ale przede wszystkim bezpieczeństwo - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Szef grupy zauważa, że duże sieci handlowe na rozwiniętych rynkach notują wzrosty sprzedaży wyłącznie w kanałach online. Podaje przykład Carrefoura, który znalazł swoją drogę dzięki budowie sieci typu click&collect przy sklepach we Francji, w których klienci w 2-godzinnych przedziałach czasowych odbierają zamówione zakupy. W momencie, w którym klient spóźnia się pół godziny, zakupy są wyrzucane, a ponieważ były opłacone z góry, sklep nie ponosi straty.

- My idziemy o krok dalej i udostępnimy odbiór w urządzeniu, które jest czynne 24h na dobę, 7 dni tygodniu. Rozwiązanie, które zaproponujemy, nie funkcjonuje nigdzie na świecie, a umożliwi klientom masowe korzystanie z wygodnej opcji odbioru zakupów - mówi Brzoska.

Jak dodaje, Grupa Integer.pl jak dotąd wyprodukowała 5,5 tys. Paczkomatów, a za kilka lat ma ich być 12-16 tys. "W pewnej perspektywie czasowej" będzie można zainstalować w nich urządzenia do przechowywania żywności.

Przeczytaj także:

- Udostępnimy w ten sposób potencjalnie najbardziej gęstą, fizyczną sieć, za pomocą której można odebrać nieograniczoną liczbę produktów spożywczych z oferty online. To jest prawdziwa odpowiedź na oczekiwania rynku. Jest to opcja, która dopiero startuje, ale będzie ona tańsza, wygodniejsza i szybsza niż dotąd proponowana formuła click&collect, czy dostawa do domu - ocenia w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl prezes Grupy Integer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • martin 2015-04-29 19:41:13

    Musze powiedzieć, że to super pomysł. Szkoda tylko, że jak czytałem opinie na gowork.pl/opinie_czytaj,155873 to nie wszystko mają takie super.

  • pawel 2015-04-17 14:30:00

    Świetnie! Pozdrawiamy z CABAS.pl - najsmaczniejszego bazaru w sieci :)

  • Mc 2015-04-16 21:16:07

    Brzoska jak zwykle o krok przed konkurencją. Ba jaką konkurencją ;) wizjoner bez konkurencji, a wiadomo, że pierwszy spija śmietankę. Ciekawe z kim wejdą w układ.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane