PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

InPost z nową sortownią

Autor: www.dlahandlu.pl 17 października 2016 14:11

P3 wyspecjalizowany właściciel, deweloper i zarządca europejskich obiektów logistycznych oddał do użytku w parku P3 Piotrków magazyn typu BTS dla firmy InPost. Nowy budynek, który funkcjonuje jako główna sortownia InPostu na całą Polskę, jest niezbędny aby obsłużyć rosnącą ilość przesyłek obsługiwanych przez firmę. Umożliwi to zwiększenie wolumenu operatora pocztowego o 60 proc.

W sortowni zostały zastosowane ekologiczne rozwiązania, które pozwolą na ograniczenie kosztów operacyjnych najemcy oraz wpływu obiektu na środowisko. Są to m.in. system solarny wspomagający ogrzewanie wody bytowej i krany z perlatorami oraz uruchamianiem na podczerwień, a także innowacyjne panele izolacyjne, pozwalające na zmniejszenie przyrostu ciepła w lecie i straty ciepła w zimie. Oświetlenie wewnętrzne jak i zewnętrzne magazynu jest wykonane w standardzie LED. 

InPost, który jest najemcą parku P3 od 2009 r. świadczy usługi pocztowe i kurierskie dla klientów indywidualnych oraz biznesowych – jako jedyny operator w Polsce zapewnia kompleksowy i komplementarny zakres usług logistycznych „pod jednym dachem”.

Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost komentuje: „Miesięcznie notujemy kilkunasto bądź kilkudziesięcioprocentowe wzrosty obsługiwanych wolumenów listów poleconych e-commerce, przesyłek kurierskich oraz Paczkomatowych. To powodowało, że dotychczas zajmowany obiekt stał się dla nas za mały. W nowej sortowni będziemy mogli zwiększyć obsługiwane wolumeny o 60 %. Dodatkowo spodziewamy się, że zbliżający się IV kwartał będzie dla nas rekordowy dlatego nowa sortownia pozwoli nam lepiej przygotować się na nadchodzący szczyt paczkowy, tak aby wszystkie przesyłki wysyłane za pośrednictwem InPostu na czas trafiły do odbiorców, co jest ważne zwłaszcza w okresie świątecznym kiedy wszyscy czekają na prezenty”

Magazyn przeznaczony dla firmy InPost jest w kształcie litery „L”, posiada ok. 5.700 mkw. powierzchni magazynowej, 8.000 mkw. powierzchni crossdock i prawie 1.600 mkw. powierzchni biurowej. Obiekt z 53 dokami oraz 6 bramami kurierskimi pełni funkcję głównej sortowni operatora pocztowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • xyz 2016-10-17 22:49:13

    Bo frajerów berze się od tyłu i bez mydła!

  • Macho 2016-10-17 15:29:29

    No prosze firma sie pieknie rozwija a mnie pan Brzoska nie wyplacil zaleglej pensji za lipiec.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane