PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

InPost zapłaci na rzecz Ruchu 4 mln zł

Autor: dlahandlu.pl 11 lipca 2016 09:19

InPost uzgodnił z Ruchem warunki planowanej ugody, która przewiduje zapłatę przez InPost 4 mln zł netto - podał InPost w komunikacie.

Płatność ma nastąpić w ratach, z czego 2 mln zł netto mają zostać uiszczone do 31 lipca 2016 r., natomiast reszta kwoty ma być spłacona w ośmiu równych ratach miesięcznych po 250 tys. zł netto płatnych do końca każdego miesiąca - napisano w raporcie.

Zarząd InPostu poinformował jednocześnie, że kwota 1,82 mln zł została już rozpoznana przez spółkę w sprawozdaniu finansowym za zeszły rok, jako koszty usług obcych.
W związku z tym na wynik na działalności operacyjnej w roku 2016 r. wpływ będzie miała kwota 2,18 mln zł, a na wynik netto kwota 1,77 mln zł - podano w komunikacie.

Jak zapewnia InPost, kwota 4 mln zł netto wyczerpuje roszczenie Ruch w stosunku do InPostu.

Ponadto ugoda obejmować będzie zrzeczenie się przez emitenta roszczeń względem Ruch SA szacowanych przez emitenta na kwotę około 28 mln zł, związanych z umową współpracy - informuje InPost.

W tym samym komunikacie InPost wyjaśnił, że 8 lipca otrzymał z Sądu Okręgowego w Warszawie odpis pozwu wniesionego przez Ruch, w którym Ruch domaga się zasądzenia kwoty 21 mln zł, 18,6 mln zł lub 19,3 mln zł, w zależności od rozstrzygnięć sądowych.

Chodzi o umowę o współpracy zawartą 31 października 2013 r., której przedmiotem było m.in. zlecenie przez InPost Ruchowi prowadzenia w jego imieniu działalności agencyjno-przedstawicielskiej, polegającej na wydawaniu odbiorcom awizowanych przesyłek listowych. InPost złożył oświadczenie o rozwiązaniu umowy 6 lipca 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane